Návody

Ako zdieľať internet z mobilu tak, aby netrpela batéria a neprehrievala sa?! Túto fintu pozná málokto!

Postačí vám k tomu mať len kábel a aktívne mobilné dáta.

Pravdepodobne sa vám už stalo, že vám vypadol internet, no vy ste si nemohli dať pauza a prestať pracovať na počítači a internete. V tomto prípade sa nám ponúkajú dve riešenia. Prvým z nich je nájsť si alternatívny internet, na ktorý sa pripojíme, čo nie je vždy možné a druhá možnosť je pustiť si vlastný internet z mobilu cez funkciu Wi-Fi Hotpost.

Táto funkcia má ale jeden neduh, je energeticky náročná. Nejde tak ani o množstvo prenesených dát, ale o to, že potrebuje sa svoje fungovanie pomerne veľa zdrojov zariadenia, čo sa odzrkadlí na tom, že telefón sa bude nepríjemne prehrievať. Teploty smartfónu po pol hodine alebo hodine zdieľania internetu môžu dosahovať kľudne 40 až 50 Celzia stupňov. Ako už dobre určite viete, tak teplo je najväčším nepriateľom batérie. Spôsobuje totiž jej degradáciu. Pre tých, ktorí nevedia, tak vysoké teploty urýchľujú chemické reakcie v batérii, čo spôsobuje jej rýchlejšie opotrebovanie. Ideálna prevádzková teplota smartfónu by mala byť niekde v rozpätí od 25 do 35 Celzia stupňov. Krátkodobé vystavenie vyšším teplotám batériu hoci nepoškodí, no ak sa tieto podmienky opakujú často, tak si vyberú svoju daň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zdieľať internet, aby nedochádzalo k prehrievaniu batérie

Internet z mobilu možno zdieľať ešte dvomi spôsobmi. Prvým z nich je pomocou Bluetooth. No ako už asi tušíte, tak rýchlosť internetu nebude to pravé orechové. Dôvodom je samotná technológia Bluetooth, ktorá je pomerne pomalá a na prenos dát sa už roky nepoužíva. Existuje ale ešte jeden a oveľa efektívnejší spôsob a to pomocou kábla.

Zdieľanie internetu prostredníctvom kábla sa v smartfónoch rôznych značiek volá rozdielne. Napríklad v prípade telefónov Xiaomi ju nájdeme pod názvom USB tethering a táto možnosť je k dispozícii potom, ako zapnete Wi-Fi Hotspot. Bez toho, aby ste ho zapli, funkciu nenájdete.

Ako nastavit a optimalizovat hotspot_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď príde reč na smartfóny značky Samsung, tak v tomto prípade nemusíte ani zapínať Wi-Fi Hotspot. Stačí, keď máte aktívny mobilný internet a pripojíte smartfón pomocou kábla k počítaču. Následne v sekcii Mobilný internet a zdieľanie pripojenia, budete môcť aktivovať možnosť zdieľania internetu cez kábel cez Funkciu Zdieľanie pripojenia USB. Viď snímku obrazovky nižšie.

Zdroj: Vosveteit.sk

Po krátkej chvíli, ako aktivujete túto funkciu, tak by ste mali vidieť na počítači ikonu, ako môžete vidieť na snímke nižšie. Ikona znamená, že ste pripojení k internetu cez kábel.

zdielanie internet cez kabel notifikacia na pocitaci
Zdroj: Vosveteit.sk

Pozor, nie je jedno, aký kábel používate

Tu by sme vám dali do pozornosti ešte jednu drobnosť, ak by ste chceli vyšperkovať kvalitu internetu, tak použite čo najkvalitnejší kábel. Dôvodom je, že káble môžu mať rôznu prenosovú rýchlosť a rovnako aj USB prípojky majú odlišné vlastnosti.

V každom prípade, pri zdieľania internetu cez USB kábel nebude dochádzať k prehrievaniu batérie a zariadenia, a teda nehrozí, že dôjde k poškodeniu telefónu z dôvodu vysokej teploty či ku degradácii batérie. Čerešničkou na torte je, že internet vám pôjde stabilnejšie a pravdepodobne aj o niečo málo rýchlejšie. Koniec koncov sa nebudete stretávať ani s tak častými (hoci len niekoľkosekundovými) výpadkami internetu a taktiež aj jeho odozva bude o čosi lepšia.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu vás potešil a hlavne, že ju budete aktívne využívať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close