APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako zapnúť baterku v smartfóne jeho potrasením? Tento užitočný nástroj neprehliadnite!

Pozrite sa, ako môžete pomocou potrasenia Android smartfónu zapnúť baterku bez toho, aby ste ho museli odomknúť.

Naše smartfóny, ktoré nosíme vo vreckách, využívame za tým najrôznejším účelom. Niekto cez svoje zariadenie len telefonuje, a iní ho zas používa na prístup ku kryptoburzám, či za účelom zábavy alebo práce. Využitie Android zariadení je veľmi široké. Prostredníctvom aplikácií, ktoré nájdeme v obchode Play, môžeme naše telefóny premeniť v takmer hocičo. V minulosti sme vám napríklad ukázali, ako môžete z telefónu spraviť bezpečnostnú kameru, či GPS tracker. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalší tip, ako môžete zefektívniť prácu so svojim zariadením.

Jedným zo základných nástrojov, ktorý dnes ponúka každý mobil, je funkcia baterky. Používame ju najmä pri fotení a natáčaní videí, kedy svetelné podmienky naokolo nás nie sú ideálne. Prípadne ju použijeme za okolností, kedy si potrebujeme na dačo posvietiť. Väčšina z nás v týchto situáciách odomkne telefón a zroluje notifikačnú lištu, prostredníctvom ktorej následne aktivuje diódu na zadnej strane telefónu. Existuje ale aj efektívnejší spôsob, ako môžete zapnúť baterku v smartfóne. Oceníte ju najmä vo večerných hodinách, kedy sa vraciate domov a potrebujete si posvietiť na kľúče pri odmykaní dverí alebo v priebehu noci, kedy sa zobudíte a idete napríklad na toaletu a nechcete zapnúť veľké svetlo.

Shake Torch – zapnite si batérku smartfónu jeho potrasením

Dovoľte nám, dať vám do pozornosti bezplatnú aplikáciu Shake Torch, ktorú stiahnete z obchodu Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Shake-Torch (Flashlight)
Shake-Torch (Flashlight)

Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako si stiahnete aplikáciu a otvoríte ju, tak vás vyzve, aby ste pre ňu vypli funkciu optimalizácie batérie. Túto funkciu je potrebné vypnúť. Ak tak nespravíte, tak sa vám aplikácie na pozadí telefónu po pár minútach nečinnosti automaticky vypne.

Následne stačí v rozhraní Shake Torch prepnúť funkciu „Stop shake detection“ z off na on, teda zapnuté. Ako zapnete detekciu zatrasenia so zariadením, tak potom ako s telefónom potrasiete z jednej strany na druhú, tak sa vám automaticky zapne baterka. Rovnako vám odporúčam zapnúť aj automatické spúšťanie aplikácie po reštartovaní zariadenia (Start service on startup).

Shake Torch_zapnutie baterky potrasenim telefonu navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Do pozornosti by sme vám dali ešte možnosť prispôsobenia citlivosti zatrasenia, po ktorom sa vám zapne baterka. Ide o možnosť Shake intensity adjustment.

Shake Torch_zapnutie baterky potrasenim telefonu navod_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás potešil a hlavne, že ju využijete.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close