Ako zabrániť Facebooku, aby zobrazoval váš profil ľuďom, ktorí majú vaše mobilné číslo v telefóne

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete Facebooku zabrániť, aby zobrazoval váš profil ľuďom, ktorí majú uložené vaše mobilné číslo. Je potrebné upraviť nastavenie na karte "Ako vás môžu ľudia nájsť a kontaktovať".

stop facebook
Zdroj: Deeksha Pahariya z Unsplash a Dani Géza z Pixabay

Facebook je v súčasnosti najväčšou sociálnou sieťou vôbec. Nesmierne obľúbenou je aj u nás. Asi nikoho neprekvapí, keď povieme, že Meta disponuje obrovským kvantom dát o používateľoch. Okrem iného, do portfólia spoločnosti patrí aj WhatsApp. Aplikácia, ktorú používame na komunikáciu s priateľmi a kolegami z práce.

Na sociálnej sieti možno máte vložené aj vaše mobilné číslo. Vedeli ste ale, že Facebook na pozadí, aby vás spojil s čo najväčším množstvom ľudí, tak zobrazuje váš profil ľuďom, ktorí disponujú vašim číslom. Znamená to, že váš profil zobrazuje nielen vašim priateľom a známym, no ponúka ho pravidelne aj kolegom z práce, ľuďom s ktorými ste v minulosti telefonovali a uložili si váš kontakt a podobne. Inými slovami, každému, kto má vaše mobilné číslo uložené v mobile.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takéto správanie sociálnej siete môže narušiť vaše súkromie a prezradiť o vás viac informácií ľuďom, ktorým sa nechcete „zdôverovať“ s vašim životom. Okrem toho, váš Facebook profil, ak ste si neupravovali nastavenia súkromia, tak predvolene zobrazuje o vás kvantum informácií a to aj mimo zoznamu vašich priateľov. Potenciálne môže nastať situácia, že niekto, kto vám chce zle a disponuje vašim mobilným číslom, stačí mu, aby si vás uložil do kontaktov a „čakal“, kým algoritmus neukáže váš profil. Samozrejme, to platí len za podmienky, že ste neobmedzili možnosť vyhľadania vášho profilu na základe mobilného číslo a e-mailu.

Nižšie si ukážeme cestu k tomu, ako môžete zabrániť tomuto správaniu sociálnej sieti, aby váš profil zobrazoval ľuďom na základe vášho mobilného čísla.

Ako zabrániť zobrazovaniu vášho profilu na základe mobilného čísla

Vypnutie zobrazovanie vášho profilu ľuďom, ktorí majú vaše mobilné číslo, je jednoduché, no musíte vedieť, kde môžete toto nastavenie hľadať. Poďme sa nižšie pozrieť na to, kde túto funkciu môžete upraviť.

  • Otvorte si aplikácie Facebook. Teraz kliknite na tri zvislé čiary.
  • Kliknite teraz na možnosť Nastavenia a súkromie.
  • Potom kliknite na možnosť Nastavenia.
  • Teraz sa dostaňte ku sekcii Publikum a viditeľnosť.
  • Kliknite na možnosť Ako vás môžu ľudia nájsť a kontaktovať.
  • Ako otvoríte túto kartu, tak ju zrolujte približne do polovice. Tam uvidíte možnosť, Komu môže Facebook navrhovať váš profil.
  • Upravte teraz predvolené nastavenie pri Ľudia, ktorí majú vaše telefónne číslo (a prípadne aj ľudia s vašou e-mailovou adresou), aby vás nemohli vyhľadať.

Ak by ste potrebovali vidieť návod aj na snímkach obrazovky, tak nižšie vám prikladáme návod zachytený aj na fotografiách.

Ak ste postupovali podľa krokov vyššie, tak po novom by sa nemal zobrazovať váš profil ľuďom, ktorí majú vaše mobilné číslo (prípadne aj e-mail, ak ste aj toto vypli) uložené v telefóne.

Poznáte aj vy nejaké iné nastavenia súkromie, ktoré sa oplatí upraviť? Dajte nám ich vedieť nižšie alebo v komentároch na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre