SpravodajstvoTechnológie

Ako vyzerajú podľa AI najstrašidelnejšie osoby na svete? Výsledok nie je pre slabé žalúdky!

Máte radi horory? Potom vás bude určite zaujímať to, ako vyzerá najstrašidelnejšia osoba na našej planéte podľa umelej inteligencie.

Človek je tvor zvedavý a je prirodzené, že ho zaujíma všetko nepoznané. V tomto smere nám v posledných mesiacoch čiastočne pomáha umelá inteligencia. Tá vie totiž nakresliť rôzne obrázky podľa textovej požiadavky. Vzniknúť z toho vedia rôzne zábavné veci ako napríklad mačka na bicykli, no ľudia pomocou AI radi predpovedajú budúcnosť či spomínajú na minulosť. Čo ak by sme sa pozreli na niečo, čo sa možno nachádza na našej planéte, len sme to (našťastie) ešte nevideli?

Najstrašidelnejšia osoba na Zemi

Pri vytváraní hororových filmov vedia tvorcovia často popustiť uzdu svojej fantázii. Vzniknúť tak vedia hrôzostrašné diela, ktoré obľubujú milióny ľudí na celom svete. Môžu byť ale bytosti z takýchto filmov skutočné? Podľa umelej inteligencie to možné je. Po zadaní požiadavky na vykreslenie najstrašidelnejšej osoby na našej planéte totiž vyskočili výsledky, ktoré by sme pokojne mohli obsadiť do hlavných úloh v hororových filmoch. Veď sa presvedčte sami na obrázkoch nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AI strašné osoby
Zdroj: Craiyon

Zaujímavosťou je i to, že pri každom vygenerovaní rovnakého dopytu, AI dokáže vygenerovať iné strašidelné osoby. V každom prípade, ani s jednou z nich by sme sa nechceli stretnúť, a čo vy, báli by ste sa?

najstrasidelnejsie osoby na svete
Zdroj: Craiyon

To, či takéto bytosti skutočne existujú zrejme nechce overovať nikto. Práve preto na vykreslenie takýchto vecí používame umelú inteligenciu, aj keď jej výsledky sú vhodné skôr na pobavenie. Ani umelá inteligencia totiž nevie všetko a pri tvorbe takýchto obrázkov čerpá informácie z internetu, ktorého súčasťou sú aj hororové filmy a obrázky z nich. Aj preto sa v týchto obrázkoch zobrazujú najčastejšie znaky, ktorých sa bežný človek bojí, prípadne mu ani zďaleka neprídu príjemné.

Podobné výsledky sme mohli vidieť aj pri zobrazení najdesivejších bytostí na našej planéte, či pri zobrazení stvorení, ktoré sme ešte nikdy neobjavili. V oboch prípadoch vyzerali obrázky ako keby ich niekto vystrihol z hororu. Aj to podčiarkuje fakt, že ľudia sa nepoznaného boja.

To, či sú takéto bytosti skutočné zrejme nebudeme môcť nikdy s určitosťou potvrdiť. Skôr treba tieto výsledky brať s nadhľadom. Dôkazom toho, že umelá inteligencia DALL-E mini sa vie perfektne využiť na zábavu, je účet na Twitteri, ktorý zhromažďuje tie najbizarnejšie výtvory nakreslené umelou inteligenciou. Nechať AI nakresliť obrázok môžete aj vy, je dostupná zadarmo na webe Craiyon.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close