Ako v Samsung smartfóne aktivovať nový režim údržby? Túto funkciu nesmiete prehliadnuť!

Neprehliadnite funkciu známu ako režim údržby, ktorá sa po novom nachádza v Samsung smartfónoch. Určite vám bude užitočná!

Samsung Galaxy M30
Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Juhokórejská spoločnosť Samsung sa po uvoľnení systému Android 13 okamžite pustila do aktualizácie svojich zariadení. Najnovší Android pritom doplnila aj o nadstavbu One UI 5, ktorá so sebou prináša viaceré skvelé funkcie. Jednou z nich je aj dlhoočakávaný režim údržby, ktorý nám dokáže pomôcť v prípade, že svoj telefón potrebujeme poslať do servisu či vykonať nejakú opravu. Vyhneme sa tak nežiadanému odstráneniu všetkých súborov, ktoré v zariadení máme a nemusíme ho tak uvádzať do továrenských nastavení. Ako však tento režim vo vašom smartfóne aktivovať? Pozrite sa s nami na náš návod a už nikdy neuvádzajte svoj telefón do továrenských nastavení pred jeho sevisom.

Nadstavba One UI 5 prináša režim údržby to smartfónov

Posielanie svojho smartfónu do servisu určite nie je príjemnou činnosťou, ktorá by nás potešila. Nielen že sa budeme musieť so svojím telefónom na určitý čas rozlúčiť, ale okrem toho nás čaká jeho uvedenie do továrenských nastavení. Následne tak musíme svoj mobil nastaviť úplne od základu, pričom aj prenos súborov späť nám zaberie veľa času. Nová funkcia od spoločnosti Samsung nás však od tohto dlhého procesu oslobodí. Využiť môžeme tzv. režim údržby, ktorý náš model uvedie do stavu, v ktorom môže ísť do servisu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S22 Ultra_displej_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Každý jeden servis má totiž povinnosť po prijatí telefónu previesť jeho uvedenie do továrenských nastavení, ak to neurobíte vy. Dôvodom je práve to, že v zariadení môžeme mať citlivé súbory, ku ktorým v oprave nesmú mať prístup. Režim údržby však tieto súbory ako keby zamkne a nikto k nim nebude mať prístup. Náš Samsung smartfón sa tak bude správať ako čerstvo zapnutý, bez akýchkoľvek súborov či aplikácií, ktoré by sa tam už nenachádzali pri prvom spustení. Tento režim je aktuálne dostupný pre majiteľov všetkých smartfónov, ktoré bežia na systéme Android 13 spolu s nadstavbou One UI 5.

Takto novú funkciu vo vašom Samsung telefóne aktivujete

Ak ste už svoj Samsung smartfón na najnovšiu verziu systému aktualizovali, určite by ste mali vedieť, kde sa režim údržby nachádza. V prípade, keď budete potrebovať svoje zariadenie opraviť, vám dobre poslúži. Okrem iného vám aj ušetrí množstvo času, ktorý môžete využiť efektívnejším spôsobom. Aby ste sa k novej funkcii dostali, nasledujte tento postup.

  • V Nastaveniach klepnite na možnosť Starostlivosť o batériu a zariadenie
  • Zvoľte možnosť Režim údržby
  • Aktivujte funkciu klepnutím na tlačidlo Zapnúť

Upozorňujeme, že pre deaktiváciu tejto funkcie budete potrebovať nasledovne zadať heslo, akým si bežne odomykáte svoj smartfón. Veríme, že vám nová funkcia, ktorú vyslal Samsung medzi svojich používateľov, dobre poslúži. Režim údržby je totiž jednou z najväčších noviniek, aké do systému po aktualizácii prišli.

Využili by ste možnosť režimu údržby? Alebo by ste svoj smartfón radšej uviedli do továrenských nastavení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre