Ako v Gmaili môžete bojovať proti spamovým správam, ktoré zahlcujú vašu schránku?

Mnohí z nás už vzdali nekonečný boj s nevyžiadanou poštou, no pomocou týchto trikov si jednoducho schránku vytriedite.

Gmail spam_titulka
Zdroj: Feng Yu / Shutterstock.com

Ak máte e-mailovú schránku, pravdepodobne vám ju zapĺňa množstvo spamových mailov. Nielenže vám tieto nevyžiadané správy môžu rýchlo zaplniť voľné miesto, no kvôli nim môžeme prehliadnuť aj dôležité e-maily, ktoré si vyžadujú našu pozornosť.

Spam je široká kategória e-mailov a nie všetky sú vo svojej podstate rizikové. Väčšinou ide o promo akcie alebo iné ponuky, no v najhorších prípadoch môže ísť o pokus o podvod. Hackeri sa vás prostredníctvom podvodných správ pokúsia presvedčiť, aby ste klikli na nejaký škodlivý odkaz alebo vám malware pošlú v prílohe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Určite sa zhodneme na tom, že najradšej by sme sa spamu zbavili úplne, no bežný človek dostane v priemere štyri až päť nevyžiadaných správ za deň. Vymazúvať ich jednu po jednej sa zdá ako poriadna otrava. Ak ale používate Gmail, proti spamovej pošte viete jednoducho bojovať.

Ako sa vysporiadať so spamom v Gmaili?

Jednou z možností je ignorovať odosielateľa. Stačí ak si otvoríte e-mail a kliknete na správu, ktorú si chcete zablokovať. Ak na ňu kliknete pravým tlačidlom, otvorí sa vám okno, v ktorom nájdete možnosť ignorovať. Kliknite na ňu a správy od odosielateľa vám už nebudú zapĺňať miesto v schránke.

Ako sa vysporiadať so spamom v Gmaili?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalším trikom je nahlásenie spamu. Obzvlášť pri promo akciách posielajú spoločnosti tisíce e-mailov a jeden z nich môže skončiť aj vo vašej schránke. Ak vám bežne chodia ponuky na služby ktoré nevyužívate, otvorte si e-mail a vpravo nájdete tlačidlo viac možností. Tu nájdete možnosť nahlásiť danú správu ako spam, alebo rovno zablokovať odosielateľa.

Ako sa vysporiadať so spamom v Gmaili?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak ju nahlásite ako spam, potom vám podobné správy budú chodiť do samostatnej schránky, odkiaľ sa po mesiaci automaticky vymažú.

Poslednou možnosťou je vytvoriť si filter na správy, ktoré považujete za spam. Opäť, ak vám chodia promo e-maily o ktoré nemáte záujem, do vyhľadávania si napíšte meno odosielateľa a kliknite na rozšírené možnosti vyhľadávania. Na spodku uvidíte možnosť vytvoriť filter. Otvorí sa vám nové okno, v ktorom máte na výber niekoľko možností. Ak sa chcete otravných e-mailov zbaviť raz a navždy, označte možnosť odstrániť a potom ešte raz potvrďte svoju voľbu kliknutím na tlačidlo vytvoriť filter.

Ako sa vysporiadať so spamom v Gmaili?
Zdroj: Vosveteit.sk

Akákoľvek správa, ktorá sa presne zhoduje s kritériami vyhľadávania bude automaticky vymazaná. Do vyhľadávacieho okna nemusíte napísať len meno odosielateľa, ale aj kľúčové slová alebo frázu, ktorá sa v spamových e-mailoch nachádza. Odporúčame vám použiť kľúčové slová ako „reklama“, „newsletter“ či  „kupóny“, ktoré sa často nachádzajú v reklamných správach. Touto cestou si viete zabezpečiť odstraňovanie e-mailov od rôznych spamových adries, no pri výbere kľúčového slova musíte byť obozretní. Pri nevhodnom výbere kľúčového slova by sa mohli vymazať aj e-maily, ktoré nie sú spam a v niektorých prípadoch by mohli byť aj dôležité.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre