NávodyXiaomi

Ako správne vyčistiť váš Xiaomi a čo znamená kategória Ostatné vo vašej pamäti?

Vyčistiť smartfón vám dokáže zabrať i niekoľko hodín času. Ako sa však zbaviť súborov, ktoré by sme bežne v smartfóne nenašli?

Čistenie úložiska smartfónu nie je vždy príjemnou situáciou, no čas od času je to nutné. Každý z nás si vie jednoducho „zahrabať“ smartfón zbytočnosťami, ktoré nám zaberajú pamäť i keď vieme, že ich nikdy nevyužijeme. Ako teda smartfón vyčistiť správne aby nám zbytočné súbory a ich pozostatky neostávali v zariadení? A čo znamená kategória „Ostatné“ v našom úložisku? Pozrite sa na to s nami.

Čistenie aplikáciou Zabezpečenie

Prvým krokom pre odstránenie nadbytočných zvyškov súborov je čistenie pomocou aplikácie Zabezpečenie. Pre automatické vyčistenie smartfónu zvolíme funkciu Čistenie, no tú pozná snáď každý. Táto funkcia nám odstráni zo smartfónu väčšinu zvyškov aplikácií, fotografií či dočasných súborov v smartfóne, no stále nám na úložisku ostane kategória „Ostatné“. Čo robiť s ňou?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ako vyčistiť Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Zbavte sa prebytočných súborov

Všetkým je jasné, že súbory pod označením „Ostatné“ nie sú klasické súbory v smartfóne. Často ide o zbytočné zvyšky predchádzajúcich súborov, ktoré k chodu nášho smartfónu nepotrebujeme. Problémom je tiež, že dokážu zabrať i niekoľko GB úložiska, čo spôsobuje nepríjemnosti najmä smartfónom s menšou kapacitou. Zbaviť sa však aspoň časti z nich je jednoduché.

Veľkú časť súborov z tejto kategórie zaberajú už vymazané fotky v galérii. Tie sú neskôr na 30 dní uložené v koši, no stále zaberajú miesto. Návod na vysypanie koša vo vašej galérii sme vám už priniesli prostredníctvom nášho sesterského portálu Xmobile.sk. Napriek tomu tu však ostávajú ďalšie súbory. Tie nájdeme nasledujúcou cestou a bez problémov ich môžeme vymazať.

  • Správca súborov -> Interné zdieľané úložisko -> MIUI -> debug_log -> common -> com.xiaomi.device.gpu
    • Týmto spôsobom sa zbavíte rôznych súborov vygenerovaných chybami v GPU
  • Správca súborov -> Interné zdieľané úložisko -> MIUI -> backup
    • V tejto zložke nájdeme nepotrebné zálohy vo vašom smartfóne
  • Správca súborov -> Interné zdieľané úložisko -> WhatsApp -> Media -> WhatsApp Images / Video
    • V tejto zložke vieme nájsť duplikáty súborov, ktoré sme odoslali, no nachádzajú sa i v našej galérii

Ak ste vo vašom smartfóne nenašli niektoré z týchto priečinkov, znamená to, že vám nezaberajú pamäť a kategóriu „Ostatné“ môžete ignorovať. Veríme, že sa vám podarí vyčistiť váš smartfón čo najlepšie a zredukujete objem nepotrebných súborov čo najviac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close