Ako si nastaviť upozornenie na to, že sa na internete objavilo tvoje meno?

Pozri sa, ako si môžeš nastaviť upozornenia na to, keď ťa niekto spomenie na internete. Rovnako si ale môžeš nastaviť aj upozornenia na témy, ktoré ťa zaujímajú.

POZOR PODVOD SMS SMARTFON HOVOR
Zdroj: Pexels z Pixabay, Úprava Vosveteit.sk

V online priestore sa vyskytuje masívne množstvo informácií, je nemožné mať prehľad o každej z nich. Tak isto je veľmi ťažké mať prehľad o tom, čo sa o tebe na internete píše alebo aké informácie o tebe sú dohľadateľné. Avšak vďaka nástroju Google Alerts tomu tak už byť nemusí.

Vďaka tejto službe si môžeš nastaviť upozornenia na určité kľúčové slová alebo frázy, ktoré ťa zaujímajú. Keď sa tieto slová alebo frázy objavia na webových stránkach, blogoch, správach alebo inom online obsahu, Google ťa na to upozorní a to tak, že obdržíš o tom e-mail.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším pozitívom, ktorým táto služba disponuje, je jednoznačne fakt, že je bezplatná. Google analyzuje obsah z webových stránok, sociálnych médií a iných online služieb, tým pádom má dosah ku takmer každej zmienke o daných kľúčových slovách, u ktorých chceš, aby ťa na ne upozornil.

Okrem toho môžeš požiadať o odstránenie nevhodných informácií, ktoré sa nachádzajú v online priestore, napríklad aj takých, ktoré sa ťa priamo dotýkajú. Samozrejme, ak ti Google vyhovie, tak ten nemá moc ich odstrániť z konkrétneho webu, ale len z výsledkov vyhľadávania. Ale vzhľadom na to, že vyhľadávač Google je jedným z hlavných kanálov, ako pristupujeme k informáciám, tak odstránenie týchto informácií je kľúčom k tomu, aby o tebe niekto druhý nebol schopný šíriť klamstvá či polopravdy.

vymazanie-obsahu-z-internetu
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing

Ako si môžeš nastaviť upozornenia?

  1. Najprv sa potrebuješ dostať na webovú stránku Google Alerts. Tam sa prihlás do svojho Google účtu.
  2. V bielej kolonke „Vytvoriť upozornenie na…“ si zvoľte kľúčovú frázu. Vždy, keď sa niekde objaví tebou zvolené kľúčové slovo, napríklad tvoje meno, dostaneš upozornenie.
  3. Následne kliknite na „Vytvoriť upozornenie„.
google alerts
Zdroj: Vosveteit.sk

Upozornenia je možné neskôr aj meniť či upravovať. Po kliknutí na ozubené koliesko, je možné si zvoliť čas doručenia vrátane nastavenia súhrnov, kedy ťa Google upozorní na nový obsah. Ide o to, že všetky upozornenia dostanete naraz a to len v jednej správe. Tým pádom nebudete zahltený kvantom emailov, ak tebou zvolené kľúčové slovo či fráza, sa používa vo zvýšenej miere.

Keď klikneš na možnosť upraviť, vieš si vybrať, ako často ti budú dané e-mailové správy chodiť. Taktiež z akých zdrojov má Google čerpať. Vieš si zvoliť, že chceš dostávať upozornenia. Napríklad, upozornenie môžeš vždy, keď sa tebou zvolené kľúčové slovo objaví na webe, prípadne len v spravodajských článkoch a podobne.

zdroje upozornení
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď už nebudeš chcieť naďalej dostávať upozornenia, keď sa daná fráza niekde objaví, môžeš ju jednoducho vymazať a to kliknutím na ikonku koša.

upraviť upozornenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Tento nástroj má všestranne možnosti využitia. Okrem svojho mena, si môžeš nastaviť napríklad upozornenia, keď sa tvoj e-mail objaví na internete. Vďaka tomu budeš mať napríklad prehľad o tom, či sa tvoja e-mailová adresa nedostala na verejnosť, napríklad pri nejakom úniku dát. Rovnako si môžeš nastaviť upozornenia aj na to, keď sa niekde objaví tvoje mobilné číslo a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre