Návody

Ako si môžete v aplikácii Gmail zapnúť funkciu četovania? Zaberie vám to len pár sekúnd. Pozrite sa, ako na to!

Google pomaly premieňa aplikáciu Gmail v četovaciu platformu, akou je napríklad WhatsApp. Pozrite sa, ako si môžete zapnúť kartu s četmi.

Google ešte v priebehu včerajšieho dňa začal pre aplikáciu Gmail distribuovať nové tlačidlá ovládania, prostredníctvom ktorých je možné priamo z rozhrania aplikácie volať druhému používateľovi. Doposiaľ bolo potrebné vytvoriť odkaz, prostredníctvom ktorého sa bolo možné spojiť s druhou stranou. Tomu je už koniec. Na to, aby ste mohli využívať funkciu priamych hovorov, musíte mať však zapnutú funkciu četov, ktorá je predvolene vypnutou. Ako môžete túto funkciu zapnúť? Poďme sa na to pozrieť krok po kroku, je to jednoduché.

Takto si môže v aplikácii Gmail zapnúť kartu s četmi

Zapnutie karty, ako sme vyššie písali, je veľmi jednoduché. Poďme na to. Otvorte si aplikáciu Gmail a kliknite na tri vodorovné čiary v ľavom hornom rohu. Následne zrolujte ponuku smerom dole, až kým nenarazíte na Nastavenia. Túto ponuku otvorte. Potom, ak používate viacero e-mailov, tak zvoľte ten, pre ktorý chcete zapnúť kartu četu.

V ďalšom kroku sa vám otvoria všeobecné nastavenia vášho účtu. Zrolujte ich k ponuke Čet, ktorú odkliknite, ako zapnutú. Potom dôjde k restartovaniu aplikácie pričom v spodnej časti obrazovky uvidíte ikonu četu spolu s ďalšími kartami. Následne ako kliknete na kartu četu, budete môcť prostredníctvom možnosti Nový čet vytvoriť konverzácie s osobami, ktoré rovnako využívajú funkciu četu.

V závere musíme dodať, že v priebehu najbližších dní, Google sprístupni i funkciu telefonovania z rozhrania aplikácie prostredníctvom tlačidiel, ktoré uvidíte v rámci konverzácie vo vrchnej časti obrazovky. Nižšie na snímke obrazovky sa môžete pozrieť, kde presne ich uvidíte.

funkcia telefonovania aplikacia Gmail_tlacidlo v cete
Zdroj: Google

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že ju budete využívať.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close