Ako pretransformujú klimatické zmeny svetové metropoly? Nová interaktívna aplikácia nám vytvára aspoň čiastočný obraz

klima smoke-258786_960_720
Zdroj: pixabay.com

Klimatické zmeny menia svet, či už je to zvýšenie hladiny oceánov alebo roztápanie ľadovcov. Avšak, vo veľkomestách sa nezdá byť situácia taká hrozná, ako naozaj je. Pre lepší pohľad na situáciu, ktorá by mohla vo svetových metropolách nastať, bola vytvorená interaktívnu aplikácia, ktorá zobrazuje ľuďom v Severnej Amerike dramatické zmeny klímy. A to tým, že im predvedie, ako by to vyzeralo v ich blízkosti.

článku uverejnenom v utorok v časopise Nature Communications, výskumníci opísali, ako by mohlo vyzerať podnebie v 540 mestských oblastiach v Severnej Amerike v roku 2080. Neskôr však našli mesto, ktorého súčasné podnebie je v súlade s týmito predpoveďami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Katastrofický scenár za pár sekúnd

Používateľ do aplikácie napíše mesto v ktorom žije, ktoré mu následne aplikácia vyhodnotí a zobrazí, ako by malo mesto vyzerať za približne 60 rokov.

Vo všeobecnosti vedci predpokladajú, že podnebie akéhokoľvek miesta v severnej Amerike v roku 2080 bude porovnateľné s podnebím miesta, ktoré sa nachádza približne 528 míľ južne (približne 850km) od mesta.

Podnebie sa bude postupne posúvať

To by znamenalo, že klíma Washingtonu DC sa v roku 2080 bude veľmi podobať dnešnej severnej časti Mississippi.V San Franciscu sa budete cítiť ako moderný Los Angeles. A v LA sa budete cítiť viac ako v 2019 Las Palmas v Mexiku.

Podobné projekty nie sú žiadnou novinkou, avšak táto by mohla mať väčší vplyv na človeka.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre