Spravodajstvo

Ako plánuje Elon Musk zmeniť Twitter? Na toto sa pripravte, ak sa to podarí, bude to revolúcia!

Miliardár Elon Musk po akvizícii sociálnej siete Twitter plánuje viacero veľkých zmien. Ich implementácia ale nebude tak jednoduchá.

Známy miliardár Elon Musk v posledných dňoch opäť ovládol internet, tentoraz plnou akvizíciou sociálnej siete Twitter. Elon bol dlhoročným fanúšikom tejto platformy, no zároveň často poukazoval na jej chyby či nedostatky. Sociálnej sieti najmä vyčítal, že cenzuruje niektoré príspevky.

Tým, že moc nad touto platformou je teraz iba v Muskových rukách, vie napraviť, či pozmeniť rôzne veci. Zmien môžeme očakávať viacero, no týchto 5 je zrejme najpravdepodobnejších. Na tému upozornil web makeuseof.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmeny moderátorských pravidiel

Zo všetkého najviac na sociálnej sieti Twitter Elon najviac komentoval slobodu voľného prejavu na tejto platforme. Podľa Muska v tejto oblasti Twitter nerobí dosť. Muskov profil je na platforme veľmi populárny a preto bolo relevantné aj hlasovanie, kde sa ľudí pýtal na to, či si myslia, že sa na platforme podporuje sloboda voľného prejavu. Z vyše 2 miliónov ľudí hlasovalo za Nie cez 70 percent používateľov.

O slobode voľného prejavu sa Musk zmienil takmer hneď po avizovanej akvizícii tejto sociálnej siete. Preto môžeme určite očakávať zmeny v moderovaní príspevkov na tejto platforme.

Sprístupnenie algoritmu Twitteru

Zdieľanie kódu Twitteru s verejnosťou (open-source) nemusí byť tak zložitý krok, no vie neuveriteľne pomôcť k transparentnosti sociálnej siete. Musk týmto krokom chce ukázať ľuďom na základe čoho sa im zobrazuje obsah. Rovnako chce docieliť, aby nedochádzalo k manipulovaniu algoritmov bez toho, aby o tom nevedeli ľudia

Viac politicko-neutrálny Twitter

V tejto oblasti by Musk chcel to, aby sa Twitter čo najviac priblížil politickej neutralite. Je jasné, že ľavičiari a pravičiari sa budú neustále hádať, no Twitter by mal byť miestom, ktoré nebude súdiť ani jednu stranu.

Skoncovanie so spamovými botmi

Boti, ktorí vytvárajú spam sú problémom zrejme každej sociálnej siete a Twitter nie je výnimkou. V roku 2021 sa na blogu na Twitteri objavil údaj o tom, že každý týždeň je na sieti zistených 5 až 10 miliónov účtov, ktoré sú spamové. Takýto boti vedia zdieľať rôzne informácie, prípadne podnecovať konverzácie pod príspevkom alebo ovplyvňovať názory. Musk preto chce riadne verifikovať všetky účty na sociálnej sieti, že za nimi stoja ľudia a nie rôzne roboty.

Sám Musk sa minulý týždeň na situáciu s botmi vyjadril tak, že na boj s nimi vynaloží maximum.

Zmeny v Twitter Blue

Ak náhodou neviete, tak služba Twitter Blue je platená verzia Twitteru, ktorá oproti tej základnej ponúka isté funkcie navyše. Na Slovensku táto služba zatiaľ dostupná nie je. Elon sa chce zamerať na zmenu systému platenia a overenia používateľa. Predplatné by sa zmenilo na 2 doláre mesačne s tým, že by sa platilo na rok vopred.

Platiaci človek by zároveň dostal modrú fajku overenia, no až po 60 dňoch od zakúpenia služby. Zrušením služby by o znak overenia človek prišiel. Tým by Musk chcel predísť rôznym spamovým účtom, ktoré by si ihneď zaplatili službu overenia.

Okrem iného sa hovorí, že Musk by mohol prepojiť Twitter aj s kryptomenami. Spomína sa napríklad Dogecoin, či sa tak stane a hlavne kedy, dnes nevieme.

Všetky tieto zmeny môžeme skôr či neskôr očakávať, no ich implementácia určite nebude jednoduchá. Jedna vec je totiž Twitter kritizovať z pozície obyčajného používateľa a druhá je vypracovanie samotného riešenia. Preto sme nesmierne zvedaví, ako Musk naloží so sociálnou sieťou Twitter. V prípade akýchkoľvek aktualizácií vás budeme informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close