Ako ochrániť náš smartfón pred extrémnym chladom? Neprehliadnite tieto tipy a predĺžte jeho životnosť!

Náš smartfón by sa nemal vystavovať ani extrémne nízkym teplotám. Pozrite sa, ako predísť jeho podchladeniu a predĺžiť jeho životnosť.

Smartfón v zime
Zdroj: unsplash.com (Mateusz Tworuszka), úprava vosveteit.sk

Naše smartfóny si vyžadujú nepretržitú starostlivosť najmä čo sa týka ich údržby a prevencie pred rôznymi problémami. Táto starostlivosť sa však netýka len ochrany pred rôznymi hrozbami zo stránky softvérovej či správneho správania sa k batérii, aby sme oddialili jej degradáciu. Pozor by sme si mali dať aj na prostredie, v ktorom sa naše zariadenie nachádza. Využívanie smartfónu v príliš chladom prostredí dokáže totiž škodiť podobne, ako ponechanie zariadenia na priamom slnku počas leta. Náš smartfón si totiž v zime vyžaduje taktiež špeciálnu starostlivosť a my sme tu teraz preto, aby sme si rozobrali niekoľko tipov, ako sa k smartfónu v zime správať.

Aká teplota je považovaná za príliš nízku?

Aby sme si mohli rozobrať, v akom bode môžeme náš smartfón považovať za „podchladený“, pozrieme sa na základné číselné údaje. Viaceré zdroje uvádzajú, že používanie smartfónu by malo byť určené pre teploty prostredia, ktoré sa nachádzajú medzi 0°C až 35°C. Takémuto prostrediu však musíme aj prispôsobiť naše používanie zariadenia. A zatiaľ čo pri teplote približne 35°C by sme náš smartfón už nemali využívať na náročnejšie úkony ako je hranie zložitejších hier, tak pri teplote 0°C dokáže byť používanie smartfónu rovnako nebezpečné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ideálne je teda využívanie smartfónu v strede rozmedzia týchto dvoch teplotných údajov. Nie vždy sa to však dá dodržovať. A práve preto tu teraz pre vás mám tipy, ako môžeme náš smartfón udržať v bezpečí i v takomto chladnom období.

Ochráňte váš smartfón pred chladom

Jednou z najčastejšie spomínaných rád pre využívanie smartfónu v chladnom prostredí, je jeho prenášanie vo vrecku. Vo chvíli, kedy teda nepotrebujete vaše zariadenie využívať, odkladajte si ho do vrecka, kabelky či iných teplých pristorov a nenoste ho len tak v rukách. Skvelým nápadom je i prenášanie smartfónu v špeciálnych púzdrach. Tie dokážu izolovať váš smartfón od chladu a udržať ho v ideálnej teplote.

Medzi odporúčania tiež patrí i nabíjanie smartfónu až vo vyššej teplote. Ak teda prídete z chladného prostredia, vaše zariadenie môže byť „podchladené“. Aby ste predišli degradácii batérie, odporúčame vám váš smartfón nabíjať až po chvíli. Vaše zariadenie sa medzi tým zohreje a nepríde k poškodzovaniu vašej batérie. Skvelým tipom je však i vypnutie zariadenia vo chvíli kedy vieme, že sa bude na dlhšiu dobu nachádzať v chladnom prostredí.

nabijanie smartfonu
Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

Ako bezpečne zahriať váš smartfón

Ak by sa náhodou stalo, že by sa vám podarilo „podchladiť“ váš smartfón, existujú spôsoby, ako ho bezpečne zahriať. Najlepším spôsobom je však určite zohrievanie zariadenia pri telesnej teplote. Určite váš smartfón nezohrievajte pri ohrievačoch alebo krboch. Najlepšie sa vám vaše zariadenie zohreje vo vašich rukách pri telesnej teplote.

Iným prípadom je však situácia, kedy bol váš smartfón v chladnom a pritom vlhkom prostredí. V takejto chvíli aby ste predišli poškodeniu vnútorných komponentov pre vlhkosť v zariadení by ste mali vaše zariadenie najprv vypnúť. Postupujte rovnako ako pri „utopenom“ zariadení a počkajte chvíľu než ho zapnete. Všetka vlhkosť zo zariadenia najprv musí vyjsť von.

Ako sa správate k vášmu smartfónu v chladnom prostredí vy? A prejavil váš smartfón už niekedy známky podchladenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre