Ako nainštalovať Google Kameru do nepodporovaného mobilu? Takto svoj smartfón premeníš na fotomobil
Pozri sa, ako môžeš nájsť vhodnú verziu aplikácie Google Kamera pre tvoj mobil, hoci nie je oficiálne podporovaný. Takto nainštaluješ aplikáciu do svojho telefónu.
Jednou zo základných funkcií smartfónov je kamera. Možno aj ty si vyberáš mobil podľa toho, ako kvalitné snímky dokáže zhotoviť. Pravdou ale je, že cena takýchto zariadení je zväčša extrémne vysokou, a preto často siahneme po dostupnejšej alternatíve.
Existuje ale trik, ako môžeš z kamery svojho mobilu vyťažiť viac. Musíš na to ale zvoliť správnu aplikáciu. Dovoľ nám, dať ti preto do pozornosti aplikáciu Google Kamera (GCam). Táto aplikácia ale nie je oficiálne dostupnou pre väčšinu telefónov, no aj napriek tomu, si ju môžeš okľukou nahrať do zariadenia.
Google Kamera je výnimočnou tým, že používa pokročilé algoritmy strojového učenia na spracovanie obrazu. Iné aplikácie závisia viac od hardvéru, GCam ale dokáže zlepšiť výsledok aj na priemerných snímačoch. Google investuje nemalé prostriedky do vývoja tejto aplikácie a algoritmov a preto si GCam drží hlavne na svojich zariadeniach. Okrem toho jej dizajn nesmierne používateľský prívetivý, čo z Google Kamery robí jednu z najobľúbenejších volieb používateľov.
Možno si teraz hovoríš, že Google telefón nemáš. Nevadí. Viacero komunít vytvára porty pre túto aplikáciu. Dovoľ nám, dať ti do pozornosti port od XiaomiTime, vďaka ktorému môžeš nájsť tú najvhodnejšiu verziu GCam pre tvoj mobil. Do pozornosti ti dávame tento port (Gcamloader) pre to, že ho používame aj my a je od dôveryhodných vývojárov. Napriek tomu ťa ale musíme upozorniť, že inštaláciu vykonávaš na vlastné riziko. Predsa len, nejde o aplikáciu z Obchodu Play a zároveň, budeš musieť povoliť inštaláciu z iných zdrojov, ako je Obchod Play.
Ako stiahnuť Google Kameru do telefónu
Aplikáciu Gcamloader môžeš stiahnuť z obchodu s aplikáciami UptoDown. Ide o jeden najznámejších obchodov s aplikáciami tretích strán.
Neprehliadni
Po tom, ako stiahneš aplikáciu z obchodu, tak je potrebné ju nainštalovať. Najprv klikni na inštalačný súbor a následne ťa smartfón vyzve, aby si povolil inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov. Bez toho, aby si to povolil, to nie je možné (ak sa nebudeš vedieť vrátiť späť k inštalačnému súboru, nájdeš ho cez Správcu súborov telefóne).
Následne, ako aplikáciu nainštaluješ, tak ju otvor. Ak uvidíš v pravom bočnom rohu „Camera2 API Enabled“, tak tvoj telefón je kompatibilný s aplikáciou Google Kamera. Pod „Suggested Versions“ nájdeš verzia aplikácie, ktoré sú pre tvoj mobil odporúčané.
Alternatívne cez kartu Devices v spodnej časti obrazovky môžeš manuálne vyhľadať svoj model telefónu. V prípade, ak na karte „Suggested Versions“ nie je dostupná aplikácia, tak dohľadaj príbuzný model k tvojmu zariadeniu a stiahni si aplikáciu Google Kamera pre dané zariadenie.
Následne je potrebné stiahnuť inštalačný súbor a otvoriť ho. Potom povoľ inštaláciu aplikácie a po pár minútach, budeš mať nahratú aplikáciu v telefóne. Nájdeš ju pod položkou Fotoaparát.
Skontroluj, či je aplikácia v poriadku
Vzhľadom na to, že ide o inštaláciu aplikácií z neznámeho zdroja, dovoľ nám, odporučiť ti ešte, aby si skontroloval, že je aplikácia v poriadku. V prvom rade si otvor Obchod Google Play. Klikni na svoj profilový obrázok a následne na možnosť Play Protect, aby si zoskenoval svoje zariadenie, či v ňom nemáš vírus.
Google Play Protect vie skenovať aj aplikácie, ktoré boli nahraté z iných zdrojov, ako je Obchod Play. Nezabudni aj na kontrolu povolení. Keď si bude aplikácia pýtať invazívne povolenia, tak ju radšej neinštaluj.
Samozrejme, ako si nainštaluješ aplikáciu do telefónu, tak nezabudni vrátiť späť nastavenia, aby si zablokoval inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov.
Komentáre