AutáSpravodajstvo

Ako na horskej dráhe! Kia vyvracia, že bude vyrábať elektromobily pre Apple!

Apple podľa všetkého ešte stále nemá finálneho partnera, ktorý by im pomohol vo výrobe elektrického automobilu.

Posledné týždne sú ako na horskej dráhe. Niekoľko dní dozadu vyšla na verejnosť správa, že elektromobil spoločnosti Apple bude pravdepodobne vyrábať Hyundai. Neskôr boli tieto správy vyrátané a hovorilo sa o spoločnosti Kia, pričom k finálnej dohode malo dôjsť už na prelome polovice tohto mesiaca, písali lokálne média. Nakoniec sa však tak nestane. Portál 9to5mac.com prichádza s informáciami, ktoré pôvodné správy vyvracajú.

Pôvodné správy hovorili, že Apple investoval 3,6 miliardy dolárov do spoločnosti Kia, ktoré mali byť investované do modernizácie výrobných kapacít, aby vyhovovali spoločnosti Apple. Najnovšie správy však hovoria, že tomu celkom tak nie je.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hyundai ako aj Kia vyvracajú, že by mali vyrábať elektromobily s logom nakusnutého jablka. Obe firmy uviedli, že „hovorili s viacerými spoločnosťami o vývoji autonómneho elektrického automobilu“, zatiaľ však žiadne dohody nepotvrdili, čo však neznamená, že neprebiehajú žiadne živé diskusie. Po tomto ohlásení došlo k poklesu hodnoty akcií oboch automobiliek.

V tejto chvíli nie je osud projektu Apple Car stále jasný, pokiaľ ide o potenciálneho partnera. Podľa aktuálne dostupných správ Apple v súčasnosti rokuje so 6-automobilkami, ktoré by mohli potenciálne vyrábať ich elektrický automobil. Očakáva sa, že predstavený by mohol byť už v roku 2024. Viacero analytikov však odhaduje, že reálnejší je rok 2025.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close