NávodyXiaomi

Ako môžete zvýšiť výkon ľubovoľnej hry alebo aplikácie vo vašom Xiaomi?

Vedeli ste, že režim Game Turbo sa dá použiť nielen na hry? S týmto režimom viete zrýchliť akúkoľvek aplikáciu vo vašom Xiaomi smartfóne.

Všímate si na svojom Xiaomi to, že isté aplikácie už nepracujú tak svižne ako kedysi? Náročnosť aplikácií sa neustále zvyšuje, no predsa ale existujú cesty, ako to tak trochu obísť.

Ak vo svojom zariadení máte nejakú tú hru, tak určite viete o režime Game Turbo. Táto funkcia zistí prítomnosť hry v systéme a pri jej spustení optimalizuje jej chod a zároveň potlačí nepotrebné procesy na pozadí pre zlepšenie výkonu a plynulosti zariadenia. Keďže sa všetky hry spúšťajú automaticky s týmto módom tak človek nemá za potrebu skúmať to, ako sa daná aplikácia spustí s režimom Game Turbo. Tento herný režim ale nie je dostupný iba pre hry.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zlepšite rýchlosť a plynulosť akejkoľvek aplikácie

Režim Game Turbo sa totiž dá spustiť popri akejkoľvek aplikácii, ktorá je nainštalovaná vo vašom zariadení. No a my si dnes ukážeme, ako na to. Najprv otvorte Nastavenia, kde otvorte sekciu Špeciálne funkcie. Následne vyberte možnosť Game Turbo.

otvorenie game turbo
Zdroj: vosveteit.sk

V prostredí tohto režimu kliknite na ikonu +.

game turbo pridanie aplikácie 1
Zdroj: vosveteit.sk

Následne si viete vyhľadať akúkoľvek aplikáciu, ktorú máte nahranú v smartfóne. Pre jej pridanie kliknite na tlačidlo na pravej strane.

game turbo pridanie aplikácie 2
Zdroj: vosveteit.sk

Potom sa vráťte naspäť. V zozname hier by ste mali vidieť aj svoju vybranú aplikáciu. Vedľa loga + sa nachádza ozubené koliesko, ktorá vám otvorí nastavenia režimu Game Turbo.

game turbo nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

V nastaveniach nájdite sekciu Výkonný režim. V tejto sekcii zapnite hlavne Optimalizáciu Wi-Fi. Zapnutie optimalizovaného dotykového ovládania necháme na vás.

game turbo optimalizácia wifi
Zdroj: vosveteit.sk, Zapnutie optimalizácie Wi-Fi

Režim Game Turbo ponúka mnoho zaujímavých funkcií, preto sa v jeho nastaveniach určite porozhliadnite. Ide skôr o rôzne kozmetické úpravy, prípadne zlepšenie prístupnosti iných funkcií alebo aplikácií.

Na záver treba dodať, že všetky tieto optimalizácie môžu mať za cenu zvýšenú spotrebu batérie. Zariadenie je totiž pripravené na veľkú záťaž. Ak ale preferujete plynulosť pred výdržou batérie, tak určite vyskúšajte režim Game Turbo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close