Ako môžete zlepšiť určovanie polohy cez GPS vo vašom Android smartfóne?

Je presnosť určovania polohy na vašom smartfóne pomocou GPS nízka? Potom vyskúšajte tieto triky na jej zvýšenie.

gps zlepšenie polohy
Zdroj: picng.com

Určovanie polohy smartfónom je jednoznačne jedna z kľúčových funkcionalít, ktorú na dennej báze využívajú milióny používateľov. Či už ide o orientáciu v neznámom meste alebo o navigačné služby, tak sa na GPS veľmi radi spoľahneme. Presnosť určenia polohy ale môže byť rôzna. Problém nastáva hlavne vtedy, ak je presnosť veľmi nízka a rozptyl privysoký. Web makeuseof.com ale prináša riešenia na tento problém a my sa na nich spoločne pozrieme.

Zlepšenie presnosti polohy

To, že GPS nefunguje tak, ako by malo, viete zistiť viacerými spôsobmi. Zrejme najjednoduchším je otvorenie Google Máp, ktoré vám presnosť vášho GPS ukážu hneď. Google Mapy zobrazujú vašu polohu pomocou modrého kruhu. Ak je ale presnosť určenia polohy nižšia, tak tento modrý kruh dopĺňa väčší kruh, ktorý je zafarbený slabšou modrou. Čím je tento doplnkový kruh väčší, tým je presnosť nižšia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
kalibracia GPS_Google Mapy
Zdroj: Google

Riešení tohto problému je viacero. Tá najjednoduchšia je zapnutie možnosti Zlepšiť presnosť polohy. Smartfón tak nebude využívať iba GPS, ale aj všetky ďalšie vhodné senzory či mobilné pripojenie. Poloha tak bude určená oveľa rýchlejšie a presnejšie. Túto možnosť nájdete v nastaveniach v sekcii Poloha.

android zlepšiť presnosť
Zdroj: vosveteit.sk

No a v sekcii Poloha ešte nachvíľu zostaneme. Nachádzajú sa tu totiž dve funkcionality, ktoré vedia taktiež pomôcť k zlepšeniu presnosti určenia polohy. Ide o vyhľadávanie Wi-Fi a Bluetooth. Zapnutím týchto funkcií sa síce zvýši spotreba energie, no vaše zariadenie bude za účelom lepšej lokalizácie skenovať okolie na Wi-Fi a Bluetooth zariadenia. Tým sa zlepší presnosť a zrýchli rýchlosť určenia polohy.

xiaomi vyhľadávanie bluetooth_wi-fi
Zdroj: vosveteit.sk

Kalibrácia GPS

Senzory nemusia byť vždy nastavené dokonale a preto nie je na škodu vykonať ich manuálnu kalibráciu. Celý tento proces vám zaberie pár sekúnd, no vie ísť o rýchlu nápravu nízkej presnosti. Smartfón jednoducho uchopte jednou rukou a vo vzduchu ním nakreslite číslicu 8. Tento krok zopakujte niekoľko krát. Podrobne sme sa celému procesu kalibrácie venovali v tomto článku.

google mapy kalibrácia
Zdroj: Google

Jednoduchý reštart

Keď nepomôže ani kalibrácia, tak vyskúšajte smartfón jednoducho reštartovať. Aj on totiž potrebuje chvíľkový oddych a taký reštart mu v tom dokonale pomôže. Všetky procesy sa načítajú nanovo a to môže pomôcť vyriešiť váš problém s nízkou presnosťou.

Pevne veríme, že vám tieto tipy a triky zlepšia presnosť určovania polohy prostredníctvom GPS.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre