ANDROIDNávodySpravodajstvo

Ako môžete zistiť, ktoré Android aplikácie neprimerane zaťažujú batériu vášho smartfónu?

Pozrite sa, ako môžete identifikovať problémové aplikácie.

V prípade, ak máte pocit, že vaša batéria smartfónu „nestíha“ to, čo by mala, tak to nemusí byť hneď dôvod na jej výmenu. Dôvodom je, že batéria sama o sebe nemusí byť automaticky opotrebovanou, ale niektoré aplikácie môžu neprimerane využívať energiu. Môžu napríklad bežať na pozadí bez toho, aby dochádzalo k optimalizácii spotreby energie a podobne. Ako je však možné zistiť, ktoré aplikácie sú potenciálnymi „žrútmi“ energie? Nie je to nič zložité a to obzvlášť v prípade Android smartfónov.

Takto môžete odhaliť spotrebu energie aplikáciami

Ako sme už vyššie spomínali, tak je to vskutku veľmi jednoduché. Ako prvé si je potrebné otvoriť nastavenia smartfónu. Následne choďte do sekcie Batéria a výkon (pozn. redakcie: v závislosti od výrobcu a verzie Androidu môže byť postup mierne odlišným. Princíp je však stále rovnakým).

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Potom zvoľte možnosť Štatistiky využívania batérie. V rámci tejto sekcie nájdete informácie o tom, koľko energie využívajú jednotlivé aplikácie.

Čo robiť, ak ste našli problémovú aplikáciu?

Nuž, najlepším riešením je ju odstrániť. Druhým dychom však treba dodať, že nie vždy je to preferované riešenie. Obzvlášť ak ide o aplikáciu/cie, ktoré aktívne využívate. Alternatívnym riešením však je, obmedzenie jej fungovania na pozadí. Urobiť tak môžete rovnako pomocou sekcie Batéria a výkon, kde kliknite na možnosť Aplikácia šetrenie batérie. Následne zvoľte problémovú aplikáciu a zvoľte možnosť Zakázať aplikácie na pozadí.

Ako sme už vyššie však spomínali, tak  postup nie je vždy rovnakým, obzvlášť v prípade optimalizácie spotreby energie aplikáciami. Alternatívnym postupom je, otvoriť si Nastavenia smartfónu a zvoliť možnosť Aplikácie, potom otvorte možnosť Spravovať aplikácie a zvoľte problému aplikáciu. Následne by ste mali mať k dispozícii možnosť nastavenia optimalizácie batérie.

Nastavenia Androidu_bateria_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako nám dovoľte dať vám tip na záver, ak by ste chceli mať k dispozícii viac informácií okolo spotreby batérie. Dopátrať sa k ním môžete pomocou aplikácie  Accu​Battery – Akku & Batterie. V tomto prípade je však potrebné, aby ste si aplikáciu nainštalovali a niekoľko dní s ňou fungovali na pozadí. Následne budete mať k dispozícii ďalšie dáta o batérii vášho smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Zobraziť komentáre
Close
Close