NávodySpravodajstvo

Ako môžete zdieľať WiFi pripojenie z vášho Android smartfónu do ďalšieho zariadenia?

Pozrite sa, ako môžete zdieľať vaše WiFi pripojenie do iného zariadenia prostredníctvom technológie Bluetooth.

Technológia Hotspot sa nám spája najmä so zdieľaním mobilného internetového pripojenia. Mnohí z nás ju využívajú na dennej báze pričom nie sú už výnimočné prípady, ak domáci internet je nahradzovaným mobilným a jeho následným zdieľaním obzvlášť v pokrytí 5G siete, ktorá býva častokrát rýchlejšou ako bežný konvenčný pevný internet a zároveň je tento typ pripojenia lacnejším. Nehovor viac o tom, že dnes už viacerí operátori ponúkajú neobmedzené dátové paušály. Rovnako technológia Hotspot je využívanou aj v opačných prípadoch, najmä v odľahlých lokalitách, kde bežný káblový internet nie je dostupným.

Limitom pri tejto technológii môže byť napríklad maximálny počet pripojených zariadení súčasne k smartfónu. Väčšinou je obmedzený len na niekoľko zariadení. Rovnako treba dodať, že v prípade domácnosti, nie vždy všade dosiahne WiFi signál a preto možno smartfón, ktorý napríklad chytá signál,  využiť aj ako WiFi repeater. Samozrejme treba v tomto prípade rátať s pomalším pripojením a treba ho brať skôr ako núdzové riešenie.

Pozrite sa, ako môžete zdieľať WiFi pripojenie do ďalšieho zariadenia

Pripojenie k internetu prostredníctvom WiFi môžete ďalej zdieľať prostredníctvom Bluetooth technológie. Nižšie vám ukážeme, ako na to. V prvom kroku si zapnite samozrejme WiFi a Bluetooth technológiu. Môžete tak spraviť napríklad prostredníctvom notifikačnej lišty vášho Androidu, či prostredníctvom nastavení smartfónu.

Zdielanie WiFi navod_1
Zdroj: Vosveteit

V ďalšom kroku choďte do nastavení smartfónu, konkrétne do sekcie Prenosový hotspot (sekcia sa môže od výrobcu smartfónov k výrobcovi volať rozdielne. Napríklad sa môže volať Bezdrôtové siete a siete,..). Následne zapnite funkciu zdieľania internetu a v rámci ponuky a rovnako zapnite aj funkciu zdieľania internetu prostredníctvom Bluetooth. Obe nastavenia treba mať zapnuté.

V ďalšom kroku je potrebné spárovať váš smartfón prostredníctvom Bluetooth so zariadením, s ktorým chcete zdieľať internetové pripojenie. Urobiť tak môžete prostredníctvom nastavení smartfónu sekcie Bluetooth a nastavení ďalšieho zariadenia. V prípade Windows 10 počítačov, hoci to je zvláštne, tak musíte okrem iného prejsť následne aj do časti Ovládací panel (otvorte ponuku Štart a vyhľadajte ovládací panel) následne zvoľte možnosť Hardvér a zvuk > Zariadenia a tlačiarne, aby ste spojazdnili internet. V ďalšom kroku vyhľadajte váš smartfón, ktorý musíte mať spárovaný s počítačom. Potom kliknite pravou myšou na telefón a  zvoľte možnosť Pripojiť pomocou > Prístupový bod. 

Windows 10_zdielane Wifi z Androidu_ako pripojit PC
Zdroj: Vosveteit

Hotovo, práve ste sa pripojili k internetu prostredníctvom Bluetooth a WiFi signálu zdieľaného zo smartfónu. Musíme rovnako dodať, že pripojenie k internetu prostredníctvom zdieľaného WiFi cez Bluetooth, je výrazne pomalšie, ako štandardne zdieľaný Mobilný internet. Môže vám však dobre poslúžiť v krízových situáciách, kedy nemáte inú možnosť.

Zdielany WiFi signal z Androidu pomocou Bluetooth_Windows 10_2
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že článok bol pre vás prínosným a podporíte ho prostredníctvom zdieľania na sociálnych sieťach.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close