APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťNávodySpravodajstvo

Ako môžete zapnúť režim miznúcich správ v Messengeri a ako funguje?

Tento režim je bezpochyby šikovným v situáciách, kedy nechcete aby v službe Messenger zostal záznam o obsahu konverzácie

Ešte v prvej polovici novembra spoločnosť Facebook predstavila v rámci služby Messenger miznúce správy. Facebook začal s distribúciou tejto funkcie najprv naprieč USA a následne začal uvoľňovať funkciu aj v ďalších regiónoch sveta vrátane Slovenska. Ako je možné tento režim však vyvolať a ako funguje? Dozviete sa nižšie.

Režim miznúcich správ

Zapnutie režimu miznúcich správ v aplikácii Messenger je vskutku jednoduché. Všetko, čo potrebujete k tomu spraviť, je otvoriť konverzáciu a následne ju pohybom prstov potiahnuť hore. Potom sa vám otvorí režim miznúcich správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako funguje tento režim?

Princíp fungovania režimu správ je veľmi jednoduchým. Vo svojej podstate, funguje rovnako, ako klasická konverzácia s tým rozdielom, že správy sa budú automaticky odstraňovať po 60 minútach, teda po jednej hodine. Rovnako používateľ uvidí v rámci konverzácie informáciu o tom, ak druhá strana vytvorí snímku obrazovky.

Rezim miznucich sprav_ako funguje
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej treba dodať, že tento režim (zatiaľ) funguje len v individuálnych konverzáciách. Inými slovami, nie je dostupným v prípade skupinových chatoch. Tento režimu následne môžete vypnúť buď pomocou nastavení konverzácie, prípadne pomocou tlačidla vypnutie tohto režimu, ktorý nájdete na vrchole konverzácie.

Okrem iného tento režim je dostupným aj v službe Instagram. 

Kedy používať tento režim?

Tento režim je bezpochyby šikovným v situáciách, kedy nechcete aby v službe Messenger zostal záznam o obsahu konverzácie. Môže ísť napríklad o situácie, kedy posielate fotografie, ktoré by nemali byť ďalej zdieľanými, konverzujete s niekým s kým nechcete, aby bol o tom dostupný záznam a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close