Návody

Ako môžete zálohovať e-maily z Gmailu do vášho počítača? Tento užitočný nástroj pozná len málokto!

Zálohovanie nie je iba o fotkách a videách. Netreba zabúdať aj na také e-maily, ktoré sú často oveľa dôležitejšie.

Uloženie súborov na viacerých miestach je v dnešnej dobe brané ako samozrejmosť. Žiadny systém totiž nie je stopercentný a môže zlyhať. My by sme tak nemali prístup k mnohým dôležitým údajom. Často sa hovorí o zálohe fotiek alebo videí. Čo ale s takými e-mailovými správami?

Zálohovanie e-mailov

Prijaté a odoslané e-maily taktiež obsahujú dôležité údaje, ktoré by nám v prípade zlyhania schránky určite chýbali. No o ich zálohovaní sa nehovorí skoro vôbec. Pritom vieme zabiť dve muchy jednou ranou. Zálohované správy môžeme zo schránky vymazať a ušetriť tak miesto na niečo iné. 15GB úložného priestoru zadarmo je síce dosť, no do tohto priestoru sa započítava aj záloha Google Fotiek či Google Disku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na stiahnutie a zálohovanie e-mailov použijeme stránku takeout.google.com. Táto stránka poskytuje možnosť stiahnutia rôznych údajov, ktoré máte pomocou vášho Google účtu uložené, preto sa na nej určite porozhliadnite. Pre zálohu e-mailov ale prejdeme nižšie, kde nájdeme sekciu s názvom Mail (Pošta). Danú položku zaškrtnite a uistite sa, že ďalšie položky zaškrtnuté nie sú (ak nechcete sťahovať iné údaje).

ako ulozit gmail spravy do pocitaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne kliknite v dolnej časti na tlačidlo Next Step (Ďalší krok). V ďalšom kroku následne vyberte možnosť Export once, pretože vytvárame jednorazovú zálohu. Všetko potvrdíme kliknutím na tlačidlo Create export (Vytvoriť zálohu).

Gmail_exportovanie dát
Zdroj: Vosveteit.sk

Stiahnutie zálohy

Gmail následne začne proces vytvárania zálohy. Celý tento proces vie trvať niekoľko minút až hodín, vždy v závislosti od veľkosti zaplnenia schránky. Stránku viete v tento moment vypnúť. O vytvorení zálohy vás bude Google notifikovať e-mailom. V e-maily iba kliknete na Stiahnuť súbory, čo vás prenesie opäť na stránku takeout, kde na vás bude daný súbor (prípadne súbory) so zálohou čakať pripravený na stiahnutie.

gmail stiahnutie zálohy
Zdroj: vosveteit.sk

Zálohovanie netreba podceňovať, ani v prípade, ak ide iba o správy vo vašej e-mailovej schránke. Služby Google sú na vysokej úrovni, no človek nikdy nevie. Stiahnutie zálohy nie je nič zložité a vy tak viete predísť rôznym neočakávaným situáciám.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close