Návody

Ako môžete zablokovať hovory z neznámych čísiel? Túto funkciu si určite zapnite!

Otravujú vás telefonáty, pri ktorých je namiesto čísla volajúceho napísané neznáme? Pozrite sa, ako takéto telefonáty zablokovať!

Často na to zabúdame, no jednou z hlavných funkcií smartfónu je telefonovanie. Touto funkciou častokrát opomíname, hlavne pri sociálnych sieťach, ale i pri ďalších aplikáciách, ako sú napríklad WhatsApp, Signal a ďalšie, pomocou ktorých čoraz častejšie komunikujeme.

Ak ale váš smartfón obsahuje SIM kartu, prichádzajúcim telefonátom sa nevyhnete. Niektoré telefonáty sú ale nevyžiadané a doslova až otravné. Hlavne, ak ide o telefonáty z neznámeho čísla. Je možné týmto telefonátom vystaviť stopku? Na tému upozorňuje web howtogeek.com.

Aké je to “neznáme“ číslo?

Neznáme číslo neznamená číslo, ktoré nemáte uložené v zozname kontaktov. Ide o také číslo, ktorého majiteľ sa rozhodol pre jeho utajenie. Dôvodov pre utajenie čísla je mnoho. To nás ale nemusí trápiť. Ak chce byť volajúci utajený, tak ja od neho nechcem dostať hovor. Jednoduché.

Najjednoduchšou možnosťou je hovor nezdvihnúť. Ak sa ale tieto hovory opakujú, vie to byť otravné. Hlavne vo večerných hodinách, kedy sa chytáme do postele, ale niekto si zmyslí, že nám bude vyvolávať. Preto si ukážeme, ako zablokovať všetky prichádzajúce hovory z neznámych čísel.

Ako zablokovať “neznáme” číslo?

Návod, ako zablokovať hovory prichádzajúce z neznámych čísel si ukážeme v prostredí klasickej Google aplikácie, Telefón. Vo väčšine Android zariadení je táto aplikácia predinštalovaná. Ak ale používate služby inej aplikácie, postup by mal byť obdobný.

Ide hlavne o smartfóny značky Samsung. V takom prípade je odlišný iba dizajn, postup je v podstate identický s tým, ktorý nájdete nižšie. Aplikáciu Telefón od spoločnosti Google, si však môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

V prvom kroku otvorte aplikáciu Telefón a otvorte menu, ktoré sa nachádza vpravo hore. Z menu vyberte možnosť Nastavenia.

telefon 1
Zdroj: vosveteit.sk

V sekcii Všeobecné otvorte ponuku Blokované čísla.

telefon 2
Zdroj: vosveteit.sk

Hneď na začiatku uvidíte možnosť Blokovať hovory od nerozpoznaných volajúcich, ktorú zapnite.

telefon 3
Zdroj: vosveteit.sk

Malý tip: V sekcii Blokované čísla môžete taktiež vidieť zoznam všetkých čísel, ktoré ste kedy zablokovali. Kliknutím na Pridať číslo viete do zoznamu pridať ďalšie blokované číslo. Kliknutím na X vedľa čísla ho viete jednoducho zo zoznamu odobrať.

Po splnení krokov uvedených vyššie vás už nebudú otravovať telefonáty z neznámych čísel. Veríme, že sme vám pomohli a taktiež spríjemnili používanie vášho smartfónu!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close