BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Ako môžete z Facebooku odstrániť fotky, ktoré ste na neho nahrali?

Pozrite si návod, ako môžete efektívne a rýchlo odstrániť fotografie z Facebooku prostredníctvom pár kliknutí, aby ich nikto nemohol zneužiť.

Súkromie na internete je čoraz diskutovanejšou témou. Dôvodom nie sú len rôzne úniky dát, ale aj obava o svoje súkromie. V minulosti sme vám ukázali, ako môžete napríklad zistiť, či sa niekto nenabúral do vášho Facebook účtu, prípadne ako môžete skryť svoj profil pred cudzími osobami, či vo vyhľadávaniach Google.

Taktiež sme vám ukázali, ako môžete obmedziť viditeľnosť svojich príspevok na sociálnej sieti.

Mnohí z nás Facebook používajú roky. Od školských čias až po neskorú dospelosť. Človek sa ale vyvíja a s odstupom času by niektoré veci spravil inak. Napríklad, vyjadroval by sa slušnejšie, nezdieľal by svoje fotografie a podobne. To je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám chceli nižšie ukázať, ako môžete vymazať svoje fotografie z Facebooku efektívnejšie, ako ich mazať jednu po druhej.

Ako vymazať fotografie z Facebooku efektívnejšie?

Každý, kto sa už pokúšal vymazať svoje fotografie zo sociálnej siete tak zistil, že to nie je tak jednoduché. Preto väčšina z nás vymazáva svoje fotografie po jednej. V minulosti bolo možné vymazať aj celé albumy, ale to už nie je dnes možné.

Práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti nastavenia súkromia, prostredníctvom ktorých hoci nemôžete vymazať všetky fotografie jedným kliknutím, ale viete fotografie vymazávať po desiatkach. Poďme sa pozrieť, ako na to.

V prvom kroku si otvorte váš profil a následne kliknite na šípku v pravom hornom rohu. Potom z ponuky vyberte možnosť Nastavenia a súkromie. Potom zvoľte Nastavenia.

V ďalšom kroku zvoľte možnosť Súkromie a z ponuky vyberte Vaše informácie na Facebooku.

Potom otvorte možnosť Záznam činnosti. Následne sa vám otvorí stránka s vašou aktivitou. Vyberte z nej možnosť Vaše príspevky a následne zvoľte Fotky a videá.

Teraz vo vrchnej časti zvoľte „Všetko“ a následne potvrďte vymazanie fotografií. Pomocou tohto postupu môžete prostredníctvom pár kliknutí vymazať 25 fotografií naraz. Fotografie potom, ako ich takto odstránite, budú presunuté do koša, kde budú dostupné ešte nasledujúcich 30 dní. Ak ich neobnovíte, tak dôjde k ich úplnému vymazaniu.

ako vymazat fotografie z facebooku (2)
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako nám dovoľte dať vám do pozornosti aj ďalšie sekcie, v rámci týchto nastavení. Ide napríklad o sekciu Aktivita, v ktorej máte menovku. Aj v tomto prípade môžete efektívnejšie odstrániť  označenia na fotkách, na ktorých sa nachádzate, prípadne z iných príspevkov, kde ste bol označený.

Pevne veríme, že vás funkcia vyššie oslovila.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close