Ako môžete vždy spustiť prehliadač Chrome v režime inkognito?

Hoci režim Inkognito neponúka anonymitu na internete, ale aj napriek tomu ide o užitočnú funkciu. Ako môžete spúšťať Chrome v režime inkognito?

Rezim Inkognito
Zdroj: Vosveteit.sk

Prehliadač Google Chrome je zrejme najpopulárnejším prehliadačom. Pre jeho jednoduchosť a taktiež funkcionalitu si ho obľúbili mnohí z nás. No pri používaní režimu inkognito sa človek nie vždy vie presne zorientovať, či je daný režim zapnutý, alebo nie, hlavne ak je nastavený tmavý režim.

Automatické otvorenie inkognito režimu – Windows

Funkcionalita operačného systému Windows ale umožňuje spustiť Google Chrome automaticky v režime inkognito. Pre lepšie rozlíšenie si preto pokojne pomocou CTRL + C a CTRL + V nakopírujte ikonu prehliadača Chrome. Jednu z týchto ikon ale je potrebné trochu pozmeniť. Kliknite na ikonu pravým tlačidlom myši a vyberte Vlastnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
windows chrome incognito 1
Zdroj: vosveteit.sk

Následne sa prepnite do sekcie Odkaz. V okne cieľ prejdite na koniec celého odkazu a pridajte príkaz “—incognito”. Pre potvrdenie iba kliknite na OK. Po zadaní daného príkazu sa po dvojkliku na danú ikonu automaticky otvorí prehliadač Chrome v režime inkognito.

windows chrome incognito 2
Zdroj: vosveteit.sk

Malý tip: Ak budete používať dve ikony pre prehliadač Chrome, jednu pre klasický režim a druhú pre režim inkognito, tak si ich podľa toho premenujte.

Inkognito režim na mobilnom zariadení

Na mobilnom zariadení viete inkognito režim taktiež zapnúť bez zapnutia klasického režimu. Tu ale nie sú potrebné žiadne zmeny vo vlastnostiach programu alebo pridávanie nejakého príkazu. Jednoducho iba podržíte prst na logu prehliadača Chrome kým sa nezobrazí malé menu. V tomto menu si viete vybrať režim inkognito. Potom, ako podržíte danú možnosť, tak si ju môžete pripnúť na úvodnú obrazovku.

xiaomi inkognito
Zdroj: vosveteit.sk

Tento návod funguje ako na Androide, tak aj na iOS.

Výhody používanie režimu inkognito

Aj keď režim úplne neskryje vaše kroky na internete, tak jeho používanie má mnoho benefitov. Viacerí ho poznáme hlavne vďaka tomu, že si neukladá históriu nášho prehliadania, čo je mimoriadne vhodné napríklad pri hľadaní leteniek, navštevovaní stránok, ktoré nechceme aby boli dohľadateľné v počítači a podobne. Nevýhodou však je, že režim inkognito neukladá niektoré údaje, napríklad ani tie prihlasovacie.

Preto ak sa v budúcnosti bude niekto potrebovať prihlásiť na e-mail cez váš počítač, tak mu iba zapnite režim inkognito. Vy sa nemusí odhlasovať z vášho e-mailu a daného človeka pri vypnutí prehliadača jednoducho odhlási.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre