BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Ako môžete v Androide zmeniť GPS súradnice, aby ste neodosielali reálne dáta o vašej polohe tretím stranám?

Pozrite sa na aplikáciu Fake GPS, prostredníctvom ktorej môžete prekonfigurovať informáciu o vašej polohe, aby nebola použiteľnou.

Technológie sú deň čo deň pokročilejšie pričom zbierajú o nás čoraz viac dát. Jednou z takýchto informácií, ktorá je vývojármi častokrát zbieranou, je naša poloha. Túto informáciu odosielajú smartfóny v pravidelných intervaloch. Mimochodom, naše telefóny podľa nedávno publikovanej štúdie odosielajú informácie zo zariadenia každé 4,5 minúty. Tieto informácie sú väčšinou využívané za účelom lepšieho cielenia reklamy, ale môžu byť i zneužitými.

Otázkou je, vieme nejakým spôsobom obmedziť odosielanie informácie o našej polohe? Najjednoduchším spôsobom ako neodosielať túto informáciu, je prostredníctvom vypnutia funkcie GPS. Častým problémom však je, že niektoré aplikácie, aby riadne fungovali, tak vynucujú od používateľov, aby mali túto funkciu zapnutú a to aj napriek tomu, že ju nepotrebujú pre svoje riadne fungovanie. V tomto prípade, či chceme, alebo nie, tak sme nútení odosielať informáciu o polohe. Nižšie vám ukážeme spôsob, ako budete síce túto informáciu odosielať, ale bude prakticky nevyužiteľnou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto môžete odosielať falošnú informáciu o vašej polohe

Na to, aby sme mohli odosielať skreslené informácie o našej polohe, budeme potrebovať povoliť funkciu simulácie polohy, ale i aplikáciu tretej strany, ktorá bude upravovať túto informáciu. V prvom kroku si stiahnite aplikáciu Fake GPS prostredníctvom obchodu Google Play.

Fake GPS
Fake GPS
Developer: ByteRev
Price: Free

Potom je potrebné povoliť funkcie simulácie polohy. Môžete tak spraviť prostredníctvom vývojárskych nastavení vášho telefónu. Tieto nastavenie môžeme zapnúť potom, ako si otvoríte sekciu O telefóne a niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknete na možnosť zostavenia softvéru. Následne by ste mali vidieť hlášku, že ste sa stali vývojárom. V ďalšom kroku otvorte Vývojárske nastavenia. V prípade Xiaomi telefónov, ich nájdete pod položkou Ďalšie nastavenia.

Ak vlastníte smartfón inej značky, tak si dajte tieto nastavenia vyhľadať. Potom zrolujte v rámci Vývojárskych nastavení k ponuke Vybrať aplikáciu so simulovanou polohou a túto funkciu povoľte pre aplikáciu Fake GPS.

Otvorte potom aplikáciu a vyberte polohu, ktorú chcete, aby odosielal váš smartfón. Aplikácia je schopnou fungovať na pozadí vášho zariadenia pričom nie je náročnou na spotrebu energie. Ak budete chcieť funkciu vypnúť, tak len vypnite aplikáciu, alebo pozastavte odosielanie tejto informácie prostredníctvom tlačidla „STOP“, ktoré nájdete v spodnej časti obrazovky.

Ako odosielat falosnu polohu_Android_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Či funkcia riadne funguje, môžete otestovať prostredníctvom funkcie Nájdi môj telefón.  Ako môžete nižšie vidieť, tak v priebehu pár desiatok sekúnd sme „sa presunuli“ na úplne iný kontinent.

Ako odosielat falosnu polohu_Android_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkciu, ako aj aplikáciu, bol pre vás užitočným. Budeme radi, ak nás podporíte, či už zdieľaním článku prostredníctvom sociálnych sietí, alebo sledovaním na Facebooku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close