Filmy a seriálySpravodajstvo

Ako môžete testovať nové funkcie v Netflixe ešte predtým, ako ich dostanú ostatní používatelia?

Takto sa môžete zapojiť do BETA programu na Netflixe. Ak sa do neho prihlásite, budete dostávať nové funkcie skôr, ako zvyšok používateľov.

Netflix v priebehu posledných rokov vyrástol v platformu, ktorú pozná každý. V súčasnosti má viac ako 222 miliónov platiacich zákazníkov. Na to, aby si udržali takto veľkú používateľskú základňu, tak musia nielen prinášať zaujímavý obsah, ale aj pracovať na nových funkciách, ktoré prispievajú ku komfortnejšiemu používaniu služby.

Nie tak dávno vývojári aplikácie do Netflixu priniesli možnosť odstránenia filmov a seriálov zo zoznamu obsahu, ktoré ste nedopozerali. Prípadne môžeme spomenúť funkciu „Play something“, teda Prehraj niečo. Ide o funkciu, ktorá vám na základe vašej minulej aktivity vyberie film alebo seriál a začne ho prehrávať.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako ako platformy WhatsApp, Facebook, a ďalšie, aj Netflix ponúka program pre BETA testerov. Ide o program, prostredníctvom ktorého môžete získať prístup k novým funkciám skôr, ako ich Netflix uvoľní pre širokú verejnosť.

Ako môžete získať prístup k experimentálnym funkciám?

Prihlásenie sa do BETA programu Netflixu je pomerne jednoduché. Zaberie vám to len pár desiatok sekúnd. Poďme sa pozrieť, ako na to. V prvom kroku si otvorte webové rozhranie Netflixu. Následne si otvorte nastavenia vášho účtu prostredníctvom vášho profilového obrázku.

Netflix ako sa stat testerom
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku zrolujte ponuku nastavení vášho účtu do sekcie Nastavenia (Settings). Tam uvidíte možnosť „Test participation“, teda stať sa testerom.

Netflix ako sa stat testerom platformy_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako otvoríte sekciu Test participation, tak odkliknite možnosť „ON“ a „Done“, teda hotovo.

Netflix ako sa stat testerom platformy_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihlásením sa do BETA programu povolíte Netflixu, aby vám posielal všetky zmeny naprieč platformou ešte pred ich globálnym zavedením. Netflix následne bude monitorovať, ako s týmto zmenami interagujete. Ak test odhalí, že nové funkcie sú pri sledovanej vzorke používateľov prijaté pozitívne, tak ich neskôr sprístupni aj pre ostatných používateľov. V prípade, ak by ste sa chceli neskôr odhlásiť z tohto programu, tak stačí v ponuke „Test participation“ vypnúť možnosť „ON“ a uložiť nastavenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close