ANDROIDNávody

Ako môžete skrotiť notifikácie v smartfóne? Toto by ste mali vedieť!

Máte problém s prehľadnosťou upozornení v notifikačnej lište vo vašom Androide? Napravte to pomocou týchto jednoduchých trikov.

Notifikácie v smartfóne sú rozhodne užitočné. Viete sa tak rýchlo dozvedieť tie najdôležitejšie informácie bez toho, aby ste museli otvoriť samotnú aplikáciu. Dnes ale takmer už každá aplikácia upozorňuje na rôzne udalosti, čo môže spôsobiť chaos a efektivita notifikácií rapídne klesá. Preto sa dnes pozrieme na triky ohľadom manažovania notifikácií vo vašej notifikačnej lište.

Vypnutie niektorých notifikácií

Práve to, že každá aplikácia odosiela nejaké upozornenia vytvára chaos v notifikačnej lište. Preto sa nebojte vypnúť notifikácie z aplikácií, ktoré nie sú až tak dôležité a nepotrebujete o ich stave vedieť nonstop. V nastaveniach prejdite do správcu aplikácií, kde si vyberte aplikáciu, z ktorej už nechcete dostávať upozornenia. Následne vyberte možnosť Upozornenia, kde by sa mal nachádzať prepínač, ktorý vypne všetky upozornenia z danej aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
miui vypnutie upozornení
Zdroj: vosveteit.sk

Vypnutie konkrétnych segmentov

Niektoré aplikácie ponúkajú obrovské množstvo notifikácií. Tie vedia byť následne oddelené a vy si ich tak viete manažovať po samostatných segmentoch. Ako príklad uvádzame aplikáciu WhatsApp. Podobne, ako v prípade vyššie si otvoríte sekciu Upozornenia pod danou aplikáciou, kde sa vám zobrazia jednotlivé segmenty. Tie viete samostatne vypnúť alebo zapnúť. Ak vás teda nezaujíma napríklad informácia o výsledku zálohovania, no iné upozornenia považujete za dôležité, tak vypnete iba daný segment.

miui segmenty upozornení
Zdroj: vosveteit.sk

Odstavenie upozornení

K tejto situácii vie dôjsť napríklad pri skupinovom chate. Ak sa v ňom preberá nejaká aktuálna novinka, na ktorú mnohí odpovedajú, no vás sa to netýka (alebo nechcete, aby sa vás to týkalo), tak si viete upozornenia na danú skupinu iba pozastaviť. Notifikácie z danej skupiny vás na vami vybraný časový úsek nebudú otravovať a po jeho uplynutí budete opäť dostávať upozornenia, ako predtým.

odloženie upozornení
Zdroj: vosveteit.sk

Režim nerušiť

Nastavenie režimu nerušiť nie je nič zložité, no vie vám to mimoriadne pomôcť k lepšej efektivite pri využívaní smartfónu. Množstvo aplikácií a upozornení totiž vedia veľmi ľahko odpútať našu pozornosť a to najmä keď sme v práci. Režim nerušiť ale vystaví stopku upozorneniam z aplikácií ale aj ohľadom prichádzajúceho hovoru. Všetky podmienky tohto režimu si ale viete nastaviť v nastaveniach podľa svojich potrieb. Zároveň si zapnutie a vypnutie tohto režimu viete aj naplánovať podľa toho, kedy sa potrebujete sústrediť. Preto tento režim rozhodne odporúčame.

miui režim nerušiť
Zdroj: vosveteit.sk

A aké triky na zlepšenie efektivity pri práci so smartfónom používate vy? Podeľte sa so svojim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close