Návody

Ako môžete pracovať s Gmailom aj bez toho, aby ste mali prístup na internet? Túto funkciu neprehliadnite!

Isté úkony ako čítanie, čí písanie e-mailov viete v prostredí Gmail vykonať aj bez pripojenia na internet. Stačí na to táto jednoduchá finta.

Práca s elektronickou poštou sa pre mnohých z nás stala každodennou povinnosťou. E-mailovú schránku si kontrolujeme aj viackrát za deň a keby nebolo internetového pripojenia, tak by sme boli bezmocní. Tieto situácie síce nastávajú menej často v porovnaní s minulosťou, no niekedy sa bohužiaľ stane, že nemáme pripojenie na internet. V takom prípade nemôžme pracovať s rôznymi nástrojmi, ktoré sú dostupné online. Istú prácu s e-mailmi ale vykonávať môžeme a dnes si ukážeme, ako na to. Na návod upozornil web google.com.

Využitie Gmailu v režime offline

Gmail vie vykonávať akúsi pravidelnú zálohu, čím zaručí, že si svoje správy budete vedieť v prípade výpadku internetu prečítať. Ukladanie týchto správ si viete nastaviť až na 90 dní. Všetky tieto dočasné súbory sa uložia vo vašom počítači. Poďme si teda ukázať, ako na to.

V prvom kroku si otvorte e-mailové prostredie (mail.google.com). Určite vám odporúčame danú stránku uložiť ako záložku, pretože v čase, keď nemáte prístup k internetu, nemusí správne fungovať ani vyhľadávacie pole v prehliadači Chrome. Záložku vytvoríte kliknutím na hviezdičku, ktorá sa nachádza v pravej časti vyhľadávacieho poľa. Svoj výber následne potvrďte. Záložka sa následne zobrazí na domovskej obrazovke v samostatnej lište, ktorá sa nachádza pod tou vyhľadávacou.

chrome záložka gmail
Zdroj: vosveteit.sk

Po vytvorení záložky otvorte v e-mailovom prostredí nastavenia kliknutím na ozubené koliesko a výberom možnosti Zobraziť všetky nastavenia. Následne sa prekliknite do sekcie Offline. V nej zakliknite možnosť Zapnúť offline poštu.

gmail offline pošta 1
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí ďalšie možnosti, ako výber počtu dní, za ktoré sa majú správy zálohovať (sprístupniť offline). Vybrať si taktiež viete to, či sa majú sťahovať aj prílohy. V poslednej možnosti si viete vybrať to, či sa údaje majú po odhlásení zo služby z počítača vymazať, alebo nie. Všetky zmeny potvrdíte kliknutím na tlačidlo Uložiť zmeny.

gmail offline pošta 2
Zdroj: vosveteit.sk

Okrem čítania e-mailov viete v offline režime správy aj písať. Logicky sa ale ihneď neodošlú. Všetky takéto správy sa odošlú hneď vtedy, keď sa opätovne pripojíte na internet.

Pevne veríme, že vám tento trik pomôže najmä v časoch, kedy nebudete mať prístup k internetu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close