Návody

Ako môžete kombinovať emoji? Pozrite sa, ako môžete vytvoriť unikátne emodži, ktorými okoreníte komunikáciu!

Pozrite sa, ako môžete oživiť vašu komunikáciu o nové emoji a vyjadriť tak širšiu škálu pocitov alebo nálad. Postačí vám k tomu klávesnica Gboard.

Mnohí z nás pri komunikácii prostredníctvom rôznych četovacích platforiem, využívajú takzvané emoji, resp. emodži. Ide o jednoduchý spôsob, ako môžeme okoreniť komunikáciu, aby bola viac autentickou. Umožňujú nám totiž vyjadriť nielen naše pocity, ale aj nálady. V súčasnosti mnohé aplikácie ponúkajú stovky emotikonov, prostredníctvom ktorých môžeme vyjadriť našu aktuálnu náladu. Druhým dychom však treba povedať, že nie vždy je to možné. A to je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám radi dali do pozornosti funkciu kombinácie emoji v službe WhatsApp, prípadne v inej četovacej platforme.

Komunikujte pomocou jedinečných emoji

Prvým základným predpokladom, aby ste mohli kombinovať emoji, je potreba mať nainštalovanú vhodnú klávesnicu s podporou tejto funkcie. My za týmto účelom používame bezplatnú aplikáciu Gboard od spoločnosti Googlu, ktorú môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom, ako stiahnete aplikáciu a nastavíte Gboard ako predvolenú klávesnicu vo vašom smartfóne, tak si otvorte ľubovoľný čet, napríklad v službe WhatsApp alebo Messenger. V ďalšom kroku kliknite na tri vodorovné bodky, prostredníctvom ktorých sa dostanete do nastavení klávesnice. Následne otvorte Nastavenia a povoľte možnosť Riadok rýchleho prístupu k emodži.

Teraz, keď otvoríte ľubovoľný čet, a to aj v inej aplikácii ako je WhatsApp, tak vo vrchnej časti klávesnice budete mať k dispozícii rýchly prístup k emotikonom. V ďalšom kroku zvoľte ľubovoľný emotikon a v spodnej časti klávesnice potom zvoľte možnosť emotikonov. Následne, ako sa vám prehodí klávesnica na ponuku s emodži, tak vyberte ľubovoľný emotikon. Potom dôjde k ich kombinácii.

Funkciu sme testovali vo viacerých aplikáciách, ako je napríklad Messenger od Facebook, WhatsApp, či Správy (SMS) od spoločnosti Google. Vo všetkých prípadoch funkcia funguje správne. 

Pevne veríme, že funkcia ako taká sa vám páči a že ju budete využívať. Rovnako budeme radi, ak článok podporíte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí, či lajkom našej Facebook stránky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close