ANDROIDNávody

Ako kalibrovať GPS v smartfóne? Vyhnite sa nepresnému zobrazeniu vašej polohy!

Máte problém s presnosťou určenia vašej polohy? Týmto spôsobom viete svoje GPS kalibrovať a zlepšiť jeho presnosť.

Dnešné smartfóny ponúkajú pestrú ponuku rôznych funkcionalít, ktoré nám vedia pomôcť v každodennom živote. Služby určovania polohy jednoznačne patria medzi funkcie, ktoré využíva väčšina z nás. V tomto smere najmä používatelia operačného systému využívajú predinštalovanú aplikáciu Google Mapy. Tá v sebe ukrýva množstvo užitočných nástrojov, ktoré vám pomôžu pri plánovaní dovolenky, spoznávaní cudzieho mesta alebo aj pri hľadaní najbližšej toalety. Určenie polohy pomocou GPS ale nemusí byť vždy najpresnejšie. Preto sa dnes pozrieme na to, ako určiť polohu čo najpresnejšie.

Najlepšie sa poloha určuje vonku

Pri určovaní polohy využíva aplikácia Google Mapy viaceré zdroje. Ide samozrejme už o spomínané GPS, no popritom využíva aj internetové pripojenie a taktiež polohu komunikačného vysielača, prostredníctvom ktorého prijímate mobilný signál. Pre šetrenie batérie si ale viete zapnúť určovanie polohy iba pomocou GPS, no to nebude až tak presné a to najmä v interiéri. Pre čo najlepšiu presnosť určenia polohy prejdite do nastavení do sekcie Poloha. Následne už iba zapnite možnosť Zlepšiť presnosť polohy. Taktiež vám odporúčame polohu určovať v exteriéri.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android zlepšiť presnosť
Zdroj: vosveteit.sk

Následne už iba určite vašu polohu v aplikácii Google Mapy. Po otvorení aplikácie sa väčšinou poloha určí sama, no ak tomu tak nie je, tak kliknite na ikonu zameriavania, ktorá sa nachádza na pravej strane. Vaša poloha bude zobrazená pomocou modrého kruhu, ktorý vie dopĺňať väčší kruh, ktorý je ale svetlomodrý. To znamená približný rozptyl presnosti určenia polohy. Tento rozptyl sa vie po čase zmenšiť, no vy mu viete trochu napomôcť jednoduchou kalibráciou.

kalibracia GPS_Google Mapy
Zdroj: Google

Kalibrácia GPS

Žiadny systém nie je dokonalý, najmä ak ide o určovanie polohy pomocou GPS satelitu, ktorý je od vás vzdialený desiatky kilometrov. Jednoduchá kalibrácia, ktorá vám zaberie doslova pár sekúnd vie ale takýto menší problém napraviť. Smartfón stačí uchopiť jednou rukou a vo vzduchu ním treba nakresliť číslicu 8. Tento krok zopakujte párkrát až kým neuvidíte zmenu v rozptyle. Ten by sa mal zmenšiť a zmenšiť by sa mal aj priezor, ktorý naznačuje, ktorým smerom ste so smartfónom otočený.

google mapy kalibrácia
Zdroj: Google

Ak nepomôžu kroky uvedené vyššie, tak stačí vyskúšať reštartovať smartfón, prípadne sa presunúť na miesto, ktoré nie je až tak zastavané. Pevne veríme, že po týchto krokoch budete vedieť svoju polohu určiť čo najpresnejšie.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close