Ako funguje technológia rýchleho nabíjania Hypercharge od Xiaomi, ktorá ponúka výkon 120W?

Ako vlastne funguje najnovšia technológia 120W nabíjania z dielne Xiaomi? A ako je možné, že nabije zariadenie za 15 minút?

120W xiaomi
Zdroj: mi.com

Trend zvyšovania rýchlosti nabíjania mimoriadne napreduje a prispieva k nemu aj čínsky technologický gigant Xiaomi. Prvýkrát uzrelo svetlo sveta 120W nabíjanie už minulý rok. Xiaomi ho vtedy uviedlo v modeli Xiaomi 11T Pro, ktorý bol v Európe predstavený v septembri 2021.

Táto technológia sa následne dostala i do zariadenie Xiaomi 11i, ale aj do zariadenia Redmi Note 11 Pro+ a ďalších telefónov. Podľa tvrdení zo strany výrobcu dokáže Xiaomi, technológia Hypercharge dokáže nabiť 4500 mAh batériu v ideálnych podmienkach z nuly na sto za 15 minút. Vskutku úchvatné číslo. Ako ale takéto nabíjanie vlastne funguje? Na tému upozornil web digitaltrends.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako funguje 120W hypernabíjanie?

Xiaomi tvrdí, že nová technológia rýchleho nabíjania s názvom Hypercharge je možná vďaka nasadeniu kombinácie nových inovácií v rámci batérie, nabíjacieho okruhu a nabíjačky. Túto technológiu si vieme rozložiť na 5 častí, a to na čerpadlá s dvojitým nábojom, dvojčlánkové batérie, technológiu Multiple Tab Winding (MTW), technológiu Mi-FC a na batériu na báze grafénu.

Xiaomi 120W nabíjanie_1
Zdroj: mi.com

Spoločnosť úplne prepracovala svoju nabíjaciu štruktúru. Využitím duálnych nabíjacích púmp zabezpečila lepšie riadenie prúdu v dvojčlánkových batériách. To značí väčší príkon, ktorý logicky skracuje dĺžku nabíjania.

Použitie dvojčlánkových batérií umožňuje zvýšenie dostupného vstupného výkonu na rozdiel od štandardnej jednočlánkovej batérie, čo tiež pomáha zrýchliť nabíjanie. Technológia MTW taktiež umožňuje lepší tok prúdu v batérii, pretože vytvára kratšie prúdové cesty použitím viacerých anódových a katódových plôšok. Vytvorením viacerých plôšok MTW znižuje odpor a umožňuje lepší prietok elektrického prúdu.

Xiaomi 120W nabíjanie_2
Zdroj: mi.com

Pri ultra-rýchlom nabíjaní, ktoré je bežne dostupné v smartfónoch, ste si určite všimli spomalenie nabíjania pri hranici 85 percent. Proti tomuto spomaleniu je tu technológia Mi-FC. Táto technológia umožňuje to, aby vysoký prúd prechádzal dlhší čas. Na kontrolu tohto nabíjania sa využíva  monitorovanie prúdu a napätia článkov v reálnom čase.

Xiaomi 120W nabíjanie Mi-FC
Zdroj: mi.com

Posledná časť najnovšej technológie hypernabíjania je batéria na báze grafénu. Takáto batéria dosahuje lepšiu vodivosť, čo taktiež pomáha k zrýchleniu nabíjania. Kombináciu týchto piatich technológií vie Xiaomi zabezpečiť úplné nabitie zariadenia pod 15 minút.

A čo si myslíte vy? Ste zástancom tohto trendu zrýchľovania nabíjania batérií, alebo si radšej počkáte? Podeľte sa s vašimi názormi v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre