Návody

Ako dostať nečistoty z reproduktoru smartfónu? Toto určite neprehliadnite, ak zvuk nie je to, čo býval!

Na čistenie reproduktora vám vôbec netreba navštíviť servis alebo kupovať drahé náradie. Stačí na to samotný reproduktor.

Tým, že používame smartfón každý deň sa logicky aj zvyšuje úroveň jeho opotrebenia. O taký displej sa staráme najčastejšie, pretože je najviac viditeľný. Čo ale taký reproduktor? Na ten taktiež netreba zabúdať.

Dizajnérske triky dnes vedia reproduktory skryť veľmi šikovne do tela smartfónu, no tým, že ich nevidíme neznamená, že neexistujú. Po mesiacoch alebo rokoch používania smartfónu si ale všimneme citeľnú stratu intenzity zvuku. Vo väčšine prípadov je za tým usadená špina a prach v otvoroch na reproduktor. Ako ale taký reproduktor vyčistiť bez poškodenia samotného komponentu? Ide to aj bez profesionálnych nástrojov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyčistenie reproduktoru pomocou zvukových vĺn

Zvukové vlny vedia okrem prachu odstrániť aj vodu. No ak sa vaše zariadenie dostalo do kontaktu s vodou a nemá certifikáciu vodeodolnosti, odporúčame zariadenie vypnúť a nechať vysušiť (nie v ryži), prípadne navštíviť servis.

No ak vaše zariadenie má certifikáciu vodeodolnosti, alebo z reproduktora chcete dostať špinu, tak použite aplikáciu, ktorá vysiela zvukové vlny. Tie dostanú von vodu a väčšinu nečistôt. Výber aplikácií je pestrý, my vám ukážeme pár z nich.

Výhoda pre Xiaomi

Menšiu výhodu majú používatelia smartfónov značky Xiaomi. V nich totiž výrobca integroval priamo do systému čistenie reproduktoru zvukom. Systém pri zapnutí tejto funkcie prehrá 30 sekundový zvuk. Xiaomi odporúča túto funkciu spustiť viackrát pre lepšie vyčistenie. Funkciu nájdete v nastaveniach pod názvom Vyčistite reproduktor.

xiaomi čistenie reproduktora
Zdroj: vosveteit.sk

Speaker cleaner

Ako už z názvu aplikácie vyplýva, ide o funkciu čistenia reproduktora. V tomto prípade ale aplikácia hovorí iba o odstránení vody, no taktiež vie aj zlepšiť kvalitu zvuku, či odstrániť nečistotu. Aplikácia je veľmi jednoduchá a poskytuje zrozumiteľný návod.

Wasser entfernen Lautsprecher
Wasser entfernen Lautsprecher
speaker cleaner
Zdroj: vosveteit.sk

Super Speaker Cleaner

Táto aplikácia je možno o čosi pokročilejšia. Poskytuje prehľadný zoznam toho, čo musíte pred spustením čistenia vykonať (jednotlivé body je potrebné zaškrtnúť pre spustenie čistenia). Aplikácia taktiež umožňuje výber reproduktora, na ktorom chcete vykonať čistenie (hlavný reproduktor alebo slúchadlo na telefonovanie).

Super Speaker Cleaner
Super Speaker Cleaner
Developer: Lean StartApp
Price: Free
super speaker cleaner
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tieto aplikácie pomohli a zlepšili kvalitu zvuku vášho smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close