Ako dlho musí priemerný Slovák pracovať, aby si mohol kúpiť Galaxy S22 v porovnaní s občanmi iných krajín?

Aby si priemerný Slovák mohol kúpiť základný model telefónu Galaxy S22, tak musí odpracovať 26 dní. Ako sú na tom obyvatelia ostatných krajín?

Samsung Galaxy S22 Ultra_displej_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Dnešné smartfóny nie sú lacné zariadenia a to najmä, ak sa pozrieme po vlajkových modeloch smartfónov. Jedným vôbec z prvých telefónov, ktorý presiahol magickú hranicu 1 000 USD, bol iPhone X. Stalo sa tak ešte v roku 2017. Odvtedy bolo na trhu predstavených viacero modelov smartfónov, ktorých cenovka presiahla hranicu 1  000 USD.

Niektoré smartfóny dokonca atakujú hranicu dvoch tisíc a nie je ich málo. Nedávno spoločnosť Samsung predstavila nové vlajkové modely telefónov z produktovej rady Galaxy S22, pričom tým najdrahším modelom z nich je S22 Ultra. Ten stojí od regiónu k regiónu rôzne. Priemerná cena je však niekde okolo 1 500 €.  Na opačnej strane stojí model S22, ktorý sa predáva približne za 900 €.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko hodín a dní musíte odpracovať, aby ste si mohli dovoliť kúpiť takto drahý smartfón? Tak na túto otázku prináša odpoveď portál moneysupermarket.com, ktorý sa pozrel na priemernú hodinovú mzdu a cenu jednotlivých modelov smartfónov naprieč desiatkami krajín a následne vypočítal, koľko hodín musíme odpracovať, aby sme si mohli dovoliť kúpu konkrétnych modelov telefónov.

Koľko hodín musíte odpracovať, aby ste si mohli kúpite jeden z modelov S22?

Nižšie v tabuľke si môžete pozrieť ceny jednotlivých modelov smartfónov naprieč rôznymi regiónmi. Tabuľka rovnako odhaľuje aj počet pracovných hodín vrátane pracovných dní, koľko musia občania jednotlivých krajín odpracovať, aby si mohli dovoliť kúpu jedného z telefónov z produktovej rady S22.

Ako môžete nižšie vidieť, tak podľa výpočtov, na to, aby si priemerný Slovák mohol kúpiť model smartfónu S22 (128GB), tak musí odpracovať 26 dní. V prípade základného modelu S22 Ultra, to je už však 41 dní. Ako dopadli občania iných krajín? Pozrite sa nižšie.

Kde je pre vás vrchná hranica ceny telefónu, ktorú by ste už neprekročili? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre