ANDROIDBezpečnosťNávodySpravodajstvo

Ako chrániť svoj Android smartfón? 5 tipov, vďaka ktorým sa už nebudete musieť obávať o svoju bezpečnosť

Málo kto si uvedomuje, že naše Android smartfóny sú studňou cenných informácií. Pomocou týchto tipov sa môžete aspoň čiastočne chrániť.

Počet zariadení, ktoré fungujú na napadnuteľných verziách Androidu sa od roku 2011 neustále zvyšujú. Podľa štúdie univerzity v Cambridge je až 87% zariadení nedostatočne zabezpečených proti škodlivému softvéru. Je mnoho príčin, prečo je tomu tak, avšak väčšina užívateľov nevie, ako si správne zabezpečiť svoje smartfóny.

Nestačí len držať sa ďalej od pochybných stránok. Musíme si uvedomiť základný princíp internetu a to je, že nie je bezpečný. Akonáhle pochopíme túto základnú vec, budete o krok bližšie k bezpečnejšiemu mobilnému prostrediu. Tu je 5 základných aplikácií, ktoré vám pomôžu zabezpečiť si svoj smartfón.

Avast Mobile Security

Pravdepodobne ho poznáte ako program na počítač, ktorý vás chráni pred vírusmi. Málo majiteľov mobilných zariadení vie, že spoločnosť Avast vytvorila aj verziu pre Android. Antivírový program prináša veľa možností, ako svoje zariadenie chrániť. Môžete si nastaviť upozornenia, kedykoľvek sa vo vašom systéme objaví spyware, či adware, alebo sa chrániť pred vírusom, ktorý odčítava údaje z vašej klávesnice.

Avast Antivirus & Zabezpečenie
Avast Antivirus & Zabezpečenie

Sophos Antivirus and Security

Jedná sa o program s pomerne komplikovaným užívateľským rozhraním, no keď si naňho zvyknete, zistíte že ponúka nesmierne množstvo funkcií. Prekvapením je, že ponúka plnú ochranu bez akýchkoľvek reklám a k tomu úplne zadarmo. Taktiež nijak neovplyvňuje vaše zariadenie, či životnosť batérie.

Security & Antivirus Guard
Security & Antivirus Guard

AppLock

Jedná sa o nástroj, ktorý bude individuálne chrániť všetky vaše aplikácie. Ak by sa niekto chcel do nich nabúrať, musel by zadať PIN kód, či nakresliť vzor. Výhodou tejto aplikácie je, že si môžete nastaviť ochranu na ktorúkoľvek aplikáciu. Môžete si chrániť svoj Gmail účet, SMS správy, či kontakty. Na rozdiel od štandardného zámku vo vašom zariadení, aplikácia AppLock neuzamkne celé android zariadenie, ale jeho individuálne časti.

AppLock
AppLock
Developer: DoMobile Lab
Price: Free+

Signal Private Messenger

Jedná sa o aplikáciu, ktorá priam kričí bezpečnosť. Funguje aj keď ju nemajú nainštalovanú obe strany konverzácie a ponúka pridanú vrstvu bezpečnosti.

Find My Device

Jedná sa o priam základnú aplikáciu, ktorá vám umožní prezvoniť, nájsť, alebo zamknúť vaše zariadenie na diaľku. Okrem toho ponúka možnosť vymazať všetky dáta, ktorá sa na vašom smartfóne nachádzajú, v prípade že by vám bol mobil odcudzený.

Nájdi moje zariadenie Google
Nájdi moje zariadenie Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close