Aké vlastnosti smartfónov používateľom chýbajú najviac? Výrobcovia by sa mohli vylepšiť v týchto troch oblastiach!

Tieto vlastnosti smartfónov by používatelia privítali v smartfónoch najviac. Pozrite sa, ako by sa mohli v blízkej dobe vylepšiť.

Samsung Galaxy S22 Ultra_predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Vlastnosti nových smartfónov sú čoraz lepšie, pričom výrobcovia sa sústreďujú najmä na súčasti, ktoré zaujímajú používateľov najviac. Medzi ne môžeme aktuálne zaradiť najmä špičkové fotoaparáty či displeje, no napriek tomu používateľom chýba niekoľko súčastí, ktoré by sa mohli vylepšiť. Čo teda očakávame, že by sa v priebehu najbližších rokov mohlo vylepšiť? Aké vlastnosti teda používatelia vyžadujú najviac, aby sa im s ich smartfónmi pracovalo čo najlepšie? Na túto problematiku sa pozrel portál gizmochina.com a my vám ju radi prinesieme v našom zhrnutí. Pretože aj keď dnešné smartfóny ponúkajú prémiové špecifikácie, aké by sme tu pred pár rokmi ani neočakávali, tak sa stále majú v čom zlepšovať.

Dlhšia výdrž smartfónov na jedno nabitie

Aj keď na trhu nájdeme niektoré pokusné modely s batériou, ktorá má kapacitu okolo 20 000 mAh, tak väčšina z dostupných zariadení vydrží na jedno nabitie v priemere jeden deň. Niektoré však nie sú schopné ani toho, keďže dokážu vydržať len niekoľko hodín, než ich opäť začneme nabíjať. Do budúcna by sme si teda určite želali lepšie výdrže batérie u smartfónov, ktoré nájdeme na trhu. Rýchlejšie nabíjanie totiž môže byť výhodou, no nedokáže vykompenzovať to, že svoje zariadenie budeme nabíjať v priebehu dňa aj dva razy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšie kapacity interného úložiska

Vo väčšine prípadov nových smartfónov už dnes narazíme aspoň na 64 GB interného úložiska. Štandardom je však už 128 GB, ktoré nájdeme aj v lacnejších telefónoch. Operačný systém smartfónu ale zaberie nejakú časť z neho, takže v konečnom dôsledku nemáme celých 128 GB k dispozícii. Postupne by sme teda mali prejsť k štandardu 256 GB a potešilo by nás, keby to zvážili aj výrobcovia telefónov a priniesli väčšie kapacity úložiska aj do cenovo dostupnejších zariadení.

Xiaomi 13 Lite displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Lepšia odolnosť a opraviteľnosť smartfónov

V poslednej dobe sa celkom často rozpráva o možnosti domácich opráv zariadení, keďže náhradné diely smartfónov by mali byť dostupné aj verejnosti. Európska únia rovnako usiluje aj o to, aby používatelia vedeli jednoducho vymeniť napríklad batérie zariadení. To by im značne uľahčilo využívanie jedného modelu počas niekoľkých rokov. Taktiež by sme sa potešili lepšej odolnosti telefónov. K dispozícii totiž máme napríklad technológiu Corning Gorilla Glass Victus 2 či rôzne certifikácie pre odolnosť voči vode a prachu. Dnes však tieto súčasti využívajú najmä prémiové modely. V budúcnosti by sa ale mohli priblížiť aj bežným používateľom a prísť tak do cenovo dostupnejších zariadení.

Čo chýba v smartfónoch vám a ako by ste ich v blízkej dobe vylepšili? A súhlasíte s týmto výberom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre