HuaweiSpravodajstvo

Aké má Huawei plány do budúcnosti? Interný list riaditeľa spoločnosti odhaľuje smer, akým spoločnosť uvažuje

Známy spravodajský portál prišiel so správami s odvolaním sa na interný dokument spoločnosti Huawei, že čínsky technologický gigant, sa do budúcnosti sústredí viac na software.

Spoločnosť Huawei to nemá ľahké obzvlášť potom, ako sa dostala do hľadáčika, dnes už bývalého prezidenta USA, Donalda Trumpa. Sankcie, ktoré sa v úvode zdali ako neškodné, tak v priebehu času prerástli natoľko, že telefóny Huawei sa pomaly, ale isto vytrácajú z trhu. Dôvodom nie je, že by nebol o ne záujem, ale spoločnosť nemá dostatok komponentov na ich výrobu, najmä procesorov. Situácia vyústila dokonca do toho, že Huawei predal v priebehu minulého roka dcérsku značku Honor, aby zabezpečil jej prežitie.

Ešte koncom apríla sa objavili informácie, že Huawei pomaly, ale isto sa bude uberať od hardwaru k softwaru. Samozrejme, ide o prerod spoločnosti, ktorému mali dopomôcť sankcie zo strany amerických úradov.

Zmenu stratégie spoločnosti môžeme vidieť najmä vo vývoji operačného systému HarmonyOS, ktorý má byť mimochodom už o pár dní oficiálne sprístupneným pre prvé smartfóny.  S týmito správami o zmene stratégie spoločnosti, v apríli prišli poprední analytici. Ktorí rovnako poukazovali na to, že HarmonyOS má nájsť využitie naprieč chytrou elektronikou ako takou. Mimochodom, dnes môžeme HarmonyOS nájsť už aj napríklad v chytrých televízoroch.

Od hardwaru k softwaru

Najnovšie spravodajský portál Reuters priniesol správy, ktoré naznačujú, že slová analytikov nie sú moc vzdialené od pravdy. 

Portál konkrétne upozorňuje na slová generálneho riaditeľa spoločnosti, Ren Zhengfei, ktorý svojim zamestnancom v internom dokumente prízvukoval, aby sa „odvážili viesť svet“ v oblasti softwaru. Dôvodom majú byť sankcie amerických úradov, ktoré Huawei ochromili v oblasti hardwaru. Ren hovoril o tomto prerode ako o novom cieli a ako o zásadnej zmene stratégie spoločnosti, ktorá je „mimo kontrolu“ amerických úradov a iných krajín a dopomôže spoločnosti stať sa viac autonómnou a nezávislou spoločnosťou od vonkajších vplyvov.

„Ren v memorande uviedol, že spoločnosť sa zameria na softvér, pretože budúci vývoj v tejto oblasti je zásadne mimo kontrolu USA…“ píše Reuters s odvolaním sa na interný dokument spoločnosti.

Ide o vcelku logický krok spoločnosti vzhľadom na politiku nového amerického prezidenta, Joe Bidena, ktorého administratíva doposiaľ nenaznačila žiadne budúce ústupky voči Huawei. V každom prípade, nové smerovanie spoločnosti Huawei, by mohlo mať za následok v priebehu nasledujúcich rokov, že vyrastie „nový Google“.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close