Filmy a seriálySpravodajstvo

Aké filmy sledovali Slováci a Česi na Netflixe minulý týždeň najviac? Sú naše filmové chute lepšie, ako tie české?

Pozrite si nasledovanejšie filmy na slovenskom a českom Netflixe medzi 14. až 20. februárom 2020. Kto má lepší vkus na filmy?

Platforma Netflix je bezodnou studňou obsahu. Nájdeme tam tisícky filmov, ale aj seriálov pričom každým dňom pribúda nový obsah. V priebehu včerajšieho dňa sme vám dali do pozornosti viacero nových titulov, ktoré pribudli v týchto dňoch. Rovnako sme v nedávnej minulosti upozorňovali aj na filmy a seriály, ktoré čoskoro zavítajú na platformu.

Dnes sa pozrieme na obsah, ktorý zaujíma Slovákov a Čechov na Netflixe najviac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto filmy boli na slovenskom Netflixe najsledovanejšie

Už tretí týždeň po sebe dominuje slovenskému Netflixu dokument The Tinder Swindler. Ide o dokument, ktorý zachytáva skutočný príbeh muža, ktorý prostredníctvom platformy Tinder okrádal ženy o peniaze. Druhú priečku obsadil komediálny film Tall Girl 2. Rovnako ide o film, ktorý sa už druhý týždeň drží medzi najsledovanejším obsahom. Príbeh zachytáva študentku, ktorá získa vysnenú úlohu v školskom muzikáli, avšak táto rola so sebou prináša aj strasti, ktoré narušia jej sebavedomie, ale aj vzťah s priateľom. Na treťom mieste skončil akčný thriller Wrath of Man od znamená režiséra Guy Ritchieho. Rovnako však ide o film, ktorý sa medzi najlepšími filmami drží už druhý týždeň v rade.

Novinkou, ktorá sa dostala medzi top 10 filmov minulého týždňa je Texas Chainsaw Massacre. Ide o remake legendárneho filmu Texaský masaker motorovou pílou z roku 1974.

Potom nasleduje film BigBug. Ide o sci-fi komédiu, v ktorej umelá inteligencia a roboty robia väčšinu ľudskej práce. Neskôr však nastane zvrat a robot hlavnej hrdinky sa rozhodne, že sa vzbúri. Ide však o film, ktorý sa rovnako v rebríčku nasledovanejších filmov drží už dlhšiu dobu. Konečne sa dostávame k ďalšiemu filmu, ktorý je v rebríčku novinkou. Ide o akčný thriller Fistful of Vengeance. Tento film poteší všetkých, ktorí obľubujú superhrdinov s nadľudskými schopnosťami, ktorí musia odvrátiť blížiacu sa katastrofu. V rebríčku 10 najsledovanejších filmov ešte nájdeme filmy Love Tactics, The Privilege a Into the Wind. Treba však uviesť, že v týchto prípadoch nejde o novinky. Dôvodom je, že v rebríčku sú už druhý týždeň v rade.

Najasledovanejsie filmy_Netflix_14.-20. februara 2022 (2)
Zdroj: Netflix

Medzi 10 najpopulárnejších filmov minulého týždňa sa tak dostali dve novinky a to konkrétne Texas Chainsaw Massacre a Fistful of Vengeance. Poďme sa teraz pozrieť na najsledovanejšie filmy naprieč českom.

Tieto filmy boli na českom Netflixe minulý týždeň najsledovanejšie

Pri pohľade na český Netflix nájdeme v rebríčku niekoľko odlišností. Začnime však obsahom, ktorý je rovnakým. Česi, ale aj Slováci mali rovnaké chute v prípade nasledovných titulov: The Tinder Swindler, Tall Girl 2, Wrath of Man, Texas Chainsaw Massacre, Bigbug a Fistful of Vengeance. Inými slovami, 6 filmov padlo do oka ako Čechom, tak aj Slovákom.

Najasledovanejsie filmy_Netflix_14.-20. februara 2022_Česko
Zdroj: Netflix

Poďme sa teraz pozrieť na rozdiely. Prvým rozdielom je český film Bet on Friendship (Prvok, Šampón, Tečka a Karel). Ide o komédiu, kde sa stretávajú starí spolužiaci po 20 rokoch a priznávajú sa, že nežijú život, ako si predstavovali a rozhodnú sa dačo s tým urobiť.  Medzi najsledovanejšie filmy v Česku sa prebojovala aj komédia Sweethearts (Bábovky). Rovnako aj v tomto prípade ide o český film, ktorý zachytáva príbehy dospelých ľudí, ktoré sú navzájom poprepájané a utkané z emócií, medzi ktorými nechýba humor, irónia, bolesť, napätie a pochopiteľne láska a vášeň.

Tretí rozdiel v rebríčku nasledovanejších filmov nájdeme vo filme Through My Window. Ide o romantickú komédiu, ktorá zachytáva príbeh Raquel, ktorá je tajne zamilovaná do svojho suseda. Jedného dňa sa jej však pokazí internet, pričom jej sused sa na neho pripojí. Následne zisťuje, že Raquel je do neho zamilovaná. Príbeh potom sleduje obe postavy, ako hľadajú k sebe cestu.

Prejdime teraz k štvrtému filmu, ktorým je Droneman (Modelář). Opäť ide o český film, kde si zahrali hlavnú postavu herci ako Jiří Mádl, či Kryštov Hádek. Film zachytáva dvojicu kamarátov, ktorí prevádzkujú obchod s dronmi. Práve tieto drobné zariadenia sú pre nich vstupenkou niekde, kam sa bežný človek nepozrie. Medzi ich klientov patria známi výtvarníci, ale aj kandidát na prezidenta. Jedného dňa sa však rozhodnú použiť drona na niečo úplne iné a situácia vo firme sa začne komplikovať. Rovnako treba uviesť, že ide o film, ktorý zachytáva svet v akom žijeme a na akých hodnotách staviame svoju existenciu.

Našli ste si medzi filmami nejaký, ktorý vás zaujal? Mimochodom, kto má podľa vás lepší vkus na filmy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Zdroj: Netflix.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close