Akcia, romantika, no aj slasher. Týchto 6 letných Netflix filmov si pozri, neoľutuješ to!

Horúce letné večery sú dobré aj na filmové maratóny a ak nevieš, čo si pozrieť, nechaj sa inšpirovať. Vyberáme pre teba týchto 6 filmov, ktoré stoja za pozretie.

netflix filmy a serialy
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Leto sa nám už rozbehlo, čo pre mnohých znamená víkendy pri jazere, výlety, dovolenky a hlavne pohodu a oddych. Ak máš aj ty vyplnené leto festivalmi, žúrmi alebo inými divokými akciami, možno aj tebe padne vhod na chvíľu spomaliť a oddýchnuť si, napríklad pri Netflixe.  

Nie je nič lepšie ako grilovačka, vychladené drinky a premietanie celovečerákov na plátne na záhrade. Jedlo a pitie necháme na teba, no radi ti poradíme, čo si môžeš s partiou pozrieť. Letný čas nie je o ťažkých psychologických drámach, no proti gustu žiaden dišputát. Nižšie ale nájdeš niekoľko ľahkých letných filmov, ktorými sa môžeš inšpirovať.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto filmy a seriály si počas leta nemôžeš nechať na Netflixe ujsť

Along for the Ride 

Náš zoznam odštartujeme ľahkou letnou romantikou. Along for the Ride ťa zoznámi s čerstvou maturantkou Auden, ktorá po škole vycestuje za otcom, do tichého plážového mestečka. Počas letných prázdnin sa Auden zoznámi s tajuplným bikerom Elim, ktorý, rovnako ako ona, trpí nespavosťou. Dvojica sa vydáva na nočné potulky mestom a dobrodružstvá, ktoré Auden ukážu bezstarostný detský život, o ktorý prišla.  

Anyone But You 

Táto romantika má v sebe aj poriadnu dávku humoru pre dospelých. Príbeh zachytáva dvojicu Bena a Bei, ktorí sa stretávajú v útulnej kaviarni a okamžite vyrážajú na kúzelné prvé rande, no neporozumenie ich nakoniec rozdelí. Pol roka na to ich ale osud opäť spája dokopy.  

Ben a Bea sa totiž ocitajú na svadbe Beinej sestry a sestry Benovho najlepšieho kamaráta. Mladý pár nemá na výber, obaja sú na svadbe uväznení a robia všetko preto, aby ich blízky boli šťastní a zároveň sa aj pokúšajú vyvolať žiarlivosť u svojich bývalých.  

Extraction 2 

Romantické komédie sú pravdepodobne balzamom na dušu pre nežnejšie pohlavie, no Netflix ponúka niečo aj pre milovníkov poctivých akčných filmov. Filmy Extraction a Extraction 2 sledujú príbeh vojaka špeciálnych jednotiek a žoldniera, Tylera Rakea. Ten má za úlohu dostať preč svoj cieľ z mimoriadne nebezpečného prostredia.  

Film Extraction ponúka poriadnu nádielku akcie, no ak by vám to nestačilo, pokračovanie doslova stláča plyn na podlahu a ide ešte ďalej.  

Fear Street 2 

Nič nepredstavuje letnú pohodu tak, ako kvalitný slasher film. Fear Street je film, ktorý vzdáva hold klasikám ako Haloween, Nočná mora z Elm street alebo Texaský masaker motorovou pílou. Ak nevieš, čo to slasher žáner je, ide o krváky, v ktorých vystupuje jeden zabijak a partia ľudí, ktorí postupne umierajú násilnou a niekedy až bizarne vyzerajúcou smrťou.  

Fear Street je trilógiou a druhá časť ťa dostane do letného kempu, v ktorom ide návštevníkom a organizátorom o život. Partia ľudí sa ocitne v hľadáčiku nadprirodzeného vraha, kliatob a bosoriek.  

Super Mario Bros.  

Nielen hráči poznajú jednu z najznámejších videoherných postavičiek, inštalatéra Maria a jeho brata Luigiho. Tí sa dostávajú do dobrodružného animáku, pri ktorom si prídu na svoje nielen milovníci rozprávok, ale aj tí najmenší. Rovnako ako vo videohre, aj tu musí Mario a Luigi zastaviť zlého Bowsera a tentokrát im pomôžu aj ďalšie známe postavičky z tohto univerza.  

The Kissing Booth 

Školský karneval, šteklivá bazénová párty a bozk v daždi. Nič nekričí “Hollywood” viac ako tento film, no aj práve preto nepoznáme ideálnejšieho kandidáta na pohodový večer. Vyložte si nohy, zapnite Netflix a ponorte sa do tínedžerskej romantickej komédie, v ktorej sa Elle, utiahnuté dievča, zaľúbi do “zlého chlapca” Noaha. Obaja prežijú hlavumotajúcu letnú romancu, zatiaľ čo Elle sa snaží robiť všetko preto, aby sa o tomto vzťahu nedozvedel jej najlepší kamarát, ktorý je zároveň Noahovým mladším bratom.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre