SpravodajstvoXiaomi

Aká je budúcnosť Poco, dcérskej značky Xiaomi? Riaditeľ spoločnosti prezrádza nové podrobnosti!

Kevin Qiu, hlava spoločnosti Poco Global, prezradil niekoľko detailov o budúcnosti značky.

Xiaomi je v súčasnosti jedným z najväčších výrobcov smartfónov na svete. Rovnako treba uviesť, že spoločnosť v druhom kvartáli tohto roka mala nábeh, aby sa stala svetovým lídrom. Tretí kvartál priniesol však prekvapenie v podobe vyšších predajov telefónov Apple v dôsledku čoho, Xiaomi sa prepadlo na tretiu priečku. V Európe ide však už dlhodobo o dvojku na trhu.

Pod značkou Xiaomi, nájdeme i telefóny Poco a Redmi. V súčasnosti vieme, že značka telefónov Redmi, si bude raziť viac individuálnu cestu. Uvidíme to najmä v tom, že spoločnosť Redmi má v pláne prispôsobiť si používateľské rozhranie smartfónov viac v ich duchu, čím sa odlíši vo väčšej miere od Xiaomi. Razantnejšie zmeny, by mali prísť spolu s príchodom nadstavby MIUI 13, ktorá príde pravdepodobne ešte v tomto roku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka značky Poco, tak tá si už nejaký ten piatok razí svoju cestu. Môžeme to vidieť najmä v spúšťači (Launcheri), ktorý je už na prvý pohľad iným, ako je MIUI Launcher. Samozrejme, možno v ňom vidieť podpis Xiaomi.

Aké má Poco plány do budúcnosti?

Portál androidauthority.com vyspovedal Kevina Qiu, hlavu Poco Global, ktorý poodkryl niekoľko podrobností o budúcnosti spoločnosti.

Qiu uviedol, že základnou filozofiou spoločnosti sú smartfóny a IoT. To je základná stratégia spoločnosti, prízvukoval. Angus Ng, marketingový riaditeľ spoločnosti ho však doplnil, že „aktuálne nič nie je pre nich limitom“. Druhým dychom však dodal, že stále to musia hrať na „bezpečnejší koniec“, čím reagoval na nové možné produkty pod značkou Poco. Ide najmä o fitness náramky, chytré hodinky, powerbanky a ďalšiu drobnú elektroniku, ktorá by mala byť už čoskoro predstavenou pod logom spoločnosti. V súvislosti s tabletami dodal, že hoci rastie dopyt po tomto type tovaru, tak je pre nich náročné vstúpiť na trh s týmto druhom tovaru. Jasne tak naznačil, že tablet s logom Poco, pravdepodobne tak skoro neuvidíme.

Čo sa týka softvéru, tak Qiu uviedol, že využívajú nadstavbu MIUI nad ktorou používajú Poco Launcher. Ďalej dodal, že hľadajú nové spôsoby, aby priniesli do Poco Launchera nové možnosti, ako si ho budú môcť používatelia prispôsobiť vo väčšej miere vrátane nových funkcií.

„V budúcnosti uvažujeme o pridaní špeciálnych exkluzívnych funkcií iba pre Poco,“ vysvetlil Qui. Výkonný riaditeľ tiež uviedol možnosti, ako sú predinštalované aplikácie (napríklad komunita Poco) a rôzne estetiky softvéru, ktoré by ho zosúladili s hardvérovými návrhmi spoločnosti Poco.

2 + 3  je stále naša stratégia

Ďalším veľkým trendom vo svete chytrých telefónov, je predlžovanie softvérovej podpory smartfónov. Xiaomi nedávno oznámilo zmenu politiky, ktorá súvisí s aktualizáciami softvéru pričom prvými modelmi, kde aplikuje túto politiku, je séria smartfónov 11T. Xiaomi ponúkne pre tieto modely telefónov až 3 veľké aktualizácie OS a štyri roky bezpečnostných záplat. V súvislosti so softvérovou podporou, odpoveď Qiuo fanúšikov nepoteší. Dôvodom je, že aj naďalej, stratégia spoločnosti je 2 + 3, teda dve veľké aktualizácie operačného systému a 3 roky bezpečnostných záplat. Druhým dychom dodal, že diskutujú s tímom MIUI, že by sa stali súčasťou plánu Xiaomi.

„V súčasnosti stále diskutujeme a hovoríme s tímom MIUI o tom, že chceme byť súčasťou tohto plánu. Momentálne nemôžem však potvrdiť nič o troch plus štyroch rokoch aktualizáciách, stále zostávame v režime s dvomi plus tromi pre všetky naše zariadenia.“

Prečo Poco neuviedlo v tomto roku smartfón so Snapdragonom 888?

Redaktori portálu sa rovnako pýtali riaditeľa spoločnosti na to, prečo Poco nepredstavilo v tomto roku smartfón s procesorom Snapdragon 888. Qui prezradil, že okrem ceny, dôležitú úlohu zohrávalo i prehrievanie tohto procesoru.

„Po internom testovaní s mnohými našimi R&D a produktovými manažérmi sme zistili, že (Snapdragon) 865 z minulého roka bol úžasný čipset. Z hľadiska výkonu, stability a chladenia všeobecne. 870 si dokázala zachovať všetky tieto skvelé atribúty a stať sa ešte lepším.“ Ďalej dodal: „Keď niektoré z prvých vlajkových zariadení so systémom Android vytlačili 888, hlavným problémom bolo prehrievanie a spotreba energie.“

Qui však nevylúčil, že by v roku 2022 predstavili smartfón i s týmto procesorom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close