ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Ak vývojár bude zanedbávať svoje aplikácie, tak Google ich nebude zobrazovať v obchode Play

Google obmedzí dostupnosť Android aplikácií v Google Play, o ktoré sa vývojári riadne nestarajú.

Google Play je bezpochyby najrozšírenejším obchodom s Android aplikáciami na svete. V priebehu posledných mesiacov vyplávalo na povrch, že spoločnosť pracuje na viacerých zmenách, ktoré sa dotknú všetkých používateľov obchodu. Ide napríklad o štítky súkromia, ktoré by mali v budúcnosti pribudnúť obchode. Pôjde o špeciálne štítky, ktoré používateľom povedia, aké dáta vývojári aplikácií zbierajú a ako ich používajú.

Zdá sa však, že tieto štítky nebudú jedinou zmenou, ktorá nás čaká v dohľadnej dobe. Najnovšie spoločnosť Google informuje prostredníctvom svojho blogu o ďalšej novinke.

Ak vývojár neoptimalizuje svoje aplikácie pre najnovšie verzie Androidu, Google im dá stopku

Google prostredníctvom svojho blogu oznámil, že vystaví stopku aplikáciám, ktoré nie sú pravidelne aktualizované. Pôjde o aplikácie, ktoré nebudú prispôsobené najnovším verziám Androidu. Nepredstavujte si však pod tým, že vývojár bude musieť pravidelne prinášať nové funkcie. Spoločnosť tlačí na to, aby vývojári optimalizovali svoje aplikácie najmenej pre dve posledné verzie Androidu.

S každou novou verziou Androidu, Google sprístupní aj nové API (pozn. redakcie: ide o nástroje pre vývojárov), aby mohli vývojári prispôsobiť svoje aplikácie najnovšej verzii a dosiahnuť lepší výkon. Vývojári, ktorí neprispôsobia svoje aplikácie posledným dvom veľkým verziám Androidu, tak nebudú môcť v obchode Play publikovať svoje aplikácie.

Google rovnako zverejnil aj termín, do kedy musia vývojári riadne aktualizovať svoje aplikácie. Musia tak spraviť najneskôr do prvého novembra tohto roka, ak tak nespravia, tak ich aplikácie nebudú viditeľné v obchode Play.

kompatibilita aplikacii s dvoma najnovsimi verziami androidu
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, ak by ste si chceli overiť, s akou verziou Androidu sú kompatibilné aplikácie, ktoré máte nainštalované v smartfóne, môžete tak spraviť pomocou aplikácie AppChecker.

AppChecker - App & System info
AppChecker - App & System info

Potom, ako stiahnete a otvoríte AppChecker, tak pri každej jednej aplikácii, ktorú máte v telefóne, uvidíte najnovšiu verziu Androidu, s ktorou je kompatibilná.

Android_kompatibilita aplikacii
Zdroj: Vosveteit.sk

Uvítate nadchádzajúce zmeny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close