SamsungSpravodajstvo

Ak vlastníte tieto Samsung smartfóny, mali by ste spozornieť: Oficiálne prichádzajú o systémovú podporu

Šesť smartfónov a tabletov od spoločnosti Samsung oficiálne prichádzajú o softvérovú podporu. Pozrite sa, o ktoré modely ide.

Koniec aktualizačnej podpory určite nie je príjemnou situáciou snáď pre žiadneho používateľa. Pre majiteľov už nepodporovaných zariadení to znamená vyššiu úroveň zraniteľnosti, nakoľko nezískavajú bezpečnostné záplaty proti najnovším hrozbám. Svoj zoznam už nepodporovaných smartfónov nedávno aktualizovala aj spoločnosť Samsung, ktorá je známa svojimi pravidelnými a kvalitnými aktualizáciami. Niekde sa ale cesta smartfónov skončiť musí, a tak sa dnes môžeme pozrieť hneď na niekoľko telefónov, ktoré už aktualizácie nezískajú. Tento zoznam modelov bez aktualizácií nám priniesol portál andro4all.com a vy sa naň teraz môžete pozrieť spolu s nami.

Samsung ukončuje oficiálnu podporu pre niekoľko smartfónov

Ukončená podpora pre smartfóny a zariadenia od spoločnosti Samsung zasiahla hneď šesť modelov. Nejde však pochopiteľne o nové smartfóny a tablety, keďže práve juhokórejský gigant si drží pozíciu výrobcu, ktorý aktualizuje svoje zariadenia pomerne dlho od ich predstavenia. Rovnako tomu bolo aj v prípade týchto modelov a nepredpokladáme, že ich dnes využíva ešte väčšie množstvo používateľov. V skutočnosti ide o zariadenia, ktoré na trh prišli ešte v roku 2019, teda všetko sú to 4 roky staré zariadenia. Musíme ale podotknúť, že tieto modely sa ešte prispôsobovali starému aktualizačnému poriadku spoločnosti. A o ktoré zariadenia ide sa môžete pozrieť na zozname nižšie.

  • Galaxy A10
  • Galaxy A20
  • Galaxy A40
  • Galaxy Tab S5e
  • Galaxy Tab A 10.1
  • Galaxy Tab A s perom S-Pen

Ak ste našli aj svoj smartfón či tablet na tomto zozname, neznamená to, že ho už nemôžete ďalej využívať. Vaše zariadenie však bude o niečo viac zraniteľné a ak ho stále využívate, tak by ste sa možno mohli pozrieť po novom telefóne či tablete.

Ďalšie zariadenia získajú dlhšiu podporu

Aktualizačná politika spoločnosti Samsung je skutočne jej silnou stránkou. Používatelia vo väčšine prípadov získavajú pravidelné aktualizácie ktoré prichádzajú v intervale jedného mesiaca. Staršie zariadenia prechádzajú na režim aktualizácií, ktoré prichádzajú raz za 3 mesiace a obdivuhodná je aj podpora zo strany výrobcu. Juhokórejský gigant po novom sľubuje až 4 veľké aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných záplat, ktoré budú zabezpečovať vyššiu bezpečnosť pre smartfóny pred najnovšími hrozbami.

Samsung Galaxy S22_recenzia_zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Samsung bol navyše priekopníkom pri aktualizáciách na najnovšiu verziu Android 13. Svoje modely stihol aktualizovať v rekordne krátkom čase a koncom minulého roka boli takmer všetky modely aktualizované práve na najnovší Android. A zatiaľ čo ostatné spoločnosti stále prinášajú aktualizácie na Android 13 pre svoje modely, tak smartfóny od Samsungu už vo väčšine prípadov svoju aktualizáciu získali.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón či tablet? Alebo ste už prešli na novší model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close