APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Ak vás omrzel váš Android, tak týmito spôsobmi mu môžete vdýchnuť nový vietor do plachiet

Pozrite si tieto tipy, ako mu môžete upraviť váš smartfón, aby vás viac bavil

Jednou z hlavných výhod Androidu je, že si ho vo veľkej miere môžete prispôsobiť podľa svojho gusta. Túto možnosť hlavne oceníte v prípadoch, kedy vás „omrzí“ vaše aktuálne zariadenie. A práve preto vám nižšie prinášame niekoľko tipov, ako si môžete prispôsobiť svoj smartfón, aby vás viac bavil.

Zmeňte si pozadie

Tou najnákladnejšou vecou akú môžete spraviť, je úprava pozadia smartfónu. Môžete tak urobiť prostredníctvom Nastavení smartfónu po otvorení sekcie Obrazovka > Tapeta. Každý výrobca smartfónov ponúka viacero prepracovaných pozadí, prípadne animácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prípade, ak by sa vám málilo, tak potom si môžete prostredníctvom obchodu Google Play stiahnuť množstvo špecializovaných aplikácií, ktoré ponúkajú stovky obrázkov vhodných na použitie ako pozadie. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko aplikácií, ktoré pravidelne používame aj my.

AMOLED Wallpapers
AMOLED Wallpapers
Price: Free
4K Wallpapers: Amoledpix
4K Wallpapers: Amoledpix
Developer: Androholic
Price: Free

Zaexperimentujte si s miniaplikáciami

Ďalším oživením vášho smartfónu môžu byť napríklad miniaplikácie na obrazovke smartfónu. Tie dnes ponúkajú desiatky aplikácií. Môžete ak obmeniť existujúce miniaplikácie, tak aj pridať si nové. Túto sekciu vyvoláte dlhším podržaním domovskej obrazovky.

Zároveň do pozornosti by sme vám chceli dať jeden zo starších článkov, kde sme venovali tomu, ako je možné priniesť kópie miniaplikácií z iOS 14 do Androidu.

iOS 14_wdigety pre Android
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Nainštalujte si nový launcher

Asi najradikálnejšou zmenou je úprava vzhľadu celého rozhrania systému. Urobiť tak môžete prostredníctvom zmeny launchera. Radi by sme vám za týmto účelom dali do pozornosti Wide Launcher, na ktorý sme narazili len niekoľko dní dozadu. Prostredníctvom neho si môžete kompletne prekopať vzhľad, či rozšíriť funkcionality vášho zariadenia (launcher ponúka napríklad niekoľko nových dotykových gest, ktoré v Androide štandardne nenájdete). V každom prípade vám ešte dávame do pozornosti ďalších 7 launcherov, na ktoré sme narazili v minulosti.

Wide Launcher
Wide Launcher
Developer: Shouter Inc.
Price: Free

Zmeňte si ikony

Ďalšiu žiadanú zmenu môže priniesť nový vzhľad ikon. Tých v obchode Google Play nájdete neúrekom pričom mnohé z nich sú dostupnými zadarmo. Pomocou nich môžete kompletne zmeniť nie len ich vzhľad, ale aj ich tvar.

Pix Icon pack - app Icon
Pix Icon pack - app Icon
Developer: LOIS Dev
Price: Free
OxyPie Icon Pack
OxyPie Icon Pack
Developer: MarcoTls
Price: Free
Viral Icon Pack
Viral Icon Pack
Price: Free

Pracujte s inými aplikáciami ako doposiaľ

Niekedy aj drobná zmena, akou je zmena predvolených aplikácií, môže vcelku oživiť používanie smartfónu. Urobiť tak môžete prostredníctvom Nastavení telefónu > Aplikácie > Predvolené akcie. Zároveň vám dávame do pozornosti aj možnosť využívania alternatívnych aplikácií. Nie tak dávno sme napríklad menili Gmail klienta za Outlook, ktorý ponúka jednak iné rozhranie so sýtejšími farbami, tak má aj niekoľko dodatočných funkcií. Aj takáto drobná zmena, vám môže priniesť nový „vietor do plachiet“.

Skúste nové aplikácie, ktoré osviežia funkcie zariadenia

Mnohokrát nám niečo chýba, ale nevieme čo. A práve preto by sme vám radi dali do pozornosti aplikácie, s ktorými môžete upraviť vybrané časti vášho zariadenia. Prvou z nich je Power Shade: Notification Panel. Ide o aplikáciu, prostredníctvom ktorej si môžete aj do staršieho Androidu, priniesť nie len novú notifikačnú lištu z Androidu 11, ale aj ovládanie multimediálnych súborov. Stiahnuť ju môžete z odkazu nižšie.

Android 11_funkcia ovladania hudby_nove rozhranie
Zdroj: Vosveteit.sk
Power Shade: Notification Bar
Power Shade: Notification Bar
Developer: ZipoApps
Price: Free

Ďalšia z „cool“ aplikácií je aj Tap, Tap. Ide o aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete pridať do svojho Androidu nové dotykové gesto. Konkrétne poklepanie po chrbte smartfónu.

dotykove gesto poklepanie po chrbte smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk, cleanpng

Poslednou aplikáciou potešíme majiteľov iných telefónov ako sú Xiaomi zariadenia, ktorí by chceli zároveň aspoň ochutiť MIUI 12 nadstavbu. Do pozornosti vám chceme dať totiž aplikáciu Mi Control Center, prostredníctvom ktorej môžete zmeniť notifikačnú lištu, na Centrum kontroly známe z MIUI 12 nadstavby.

Notifikacne centrum a Centrum kontroly_MIUI 12
Zdroj: Vosveteit.sk
Mi Kontrollzentrum
Mi Kontrollzentrum
Developer: ZipoApps
Price: Free

Pevne veríme, že vás aspoň v dačom inšpirovali. Prípadne, ak máte nejaký nápad, ako je možné oživiť Android zariadenie, tak budeme radi, ak nás inšpirujete prostredníctvom komentárov nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close