SpravodajstvoXiaomi

Ak ste ho nestihli kúpiť, ponáhľajte sa: Tento populárny Xiaomi smartfón, predstavený v tomto roku, sa prestáva vyrábať!

Ďalší smartfón od Xiaomi prichádza do stavu "vypredané". Spoločnosť ukončuje výrobu jedného zo svojích najobľúbenejších modelov.

Keď Xiaomi v marci predstavovalo svoj populárny modelový rad Redmi Note 10, nikto ešte len netušil, ako krátko sa na trhu niektoré z nich ohrejú. V súčasnosti za obeť padá populárny základný smartfón zo série, pričom Redmi Note 10 v 4G verzii končí vo výrobe. Ide o dôsledok polovodičovej krízy a nedostatku čipsetov na trhu. Nový Snapdragon 678 nie je možné vyrábať v dostatočnej miere, a tak sa Xiaomi rozhodlo ukončiť jeho výrobu. Na informáciu upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Koniec výroby modelu Redmi Note 10

Ako sme už spomínali, smartfón z populárnej série už čoskoro zmizne z predajných pultov. Ak ste teda mali naň zálusk, odporúčame vám sa s predajom poponáhľať. Ďalej však musíme podotknúť, že v súčasnosti sa nedostatok modelov týka len regiónu Indonézie, no v blízkej dobe sa môže stať, že nedostatok modelov nastane i u nás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalej však chceme dodať, že len 4G verzia smartfónu ostáva v stave „vypredané“ a ukončenie výroby modelu sa netýka modelov Redmi Note 10S, jeho Pro verzie a dokonca ani 5G verzie smartfónu. Xiaomi tak odporúča siahnuť po lepšie vybavených modeloch. Nakoniec však dodáme, že ku nám už čoskoro príde i model Redmi 10, ktorý so svojou výbavou môže pokojne vypredanému Note 10 konkurovať.

Ktoré modely padli za obeť polovodičovej kríze?

Problémy s výrobou smartfónov sa netýkajú len Xiaomi. Len nedávno sa juhokórejský Samsung priznal, že má problémy vyrobiť dostatok kusov svojho pripravovaného modelu Galaxy S21 FE. Nedostatok čipsetov nás trápi s vlajkovým Snapdragonom 888, resp. i 888+ vo všeobecnosti, a preto je vlajkových modelov na trhu čoraz menej.

Nedostatok čipsetov hlási i smartfón Mi 11 Lite 5G, ktorý so svojím 5nm Snapdragonom 780G taktiež pomaly ukončuje svoju výrobu. Namiesto neho má už čoskoro prísť nový model, ktorý nahradí o niečo menej výkonný Snapdragon 778G.

Vlastníte niektorý smartfón zo série Redmi Note 10? A myslíte, že táto kríza bude trvať ešte dlho? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close