APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Ak používate jednu z týchto populárnych aplikácií, tak WhatsApp vám môže pozastaviť váš účet!

Alternatívne aplikácie, prostredníctvom ktorých pristupujete k WhatsAppu, sú vo všeobecnosti zakázanými. Viete, že vám pri ich používaní hrozí zablokovanie účtu? Tieto patria medzi najpopulárnejšie!

Hoci mnohí z nás to ani netušia, tak WhatsApp v rámci svojich podmienok používania služby, určuje dôvody, na základe ktorých môže zablokovať účet používateľa. Služba vo všeobecnosti rozlišuje dočasné a trvalé pozastavenie účtu. Dôvodov prečo tak môže spraviť, je viacero. Ide napríklad o prípady, kedy určitú správu rozosielame až príliš často. Hoci nevidí jej obsah, tak algoritmus je schopným detegovať, že tak časté odosielanie správy nie je prirodzené. V tomto prípade ide aj o akúsi ochranu, ak by sa niekto nabúral do vášho účtu a zneužil ho, napríklad za účelom šírenia spamu, či iných podvodných správ.

Druhým a častejším spôsobom, kedy služba je schopnou zablokovať váš účet, je v prípade, ak používate aplikácie tretích strán. Dôvodom, prečo tak robí je, že v prípade aplikácií tretích strán, nemá vo svojich rukách bezpečnosť aplikácie. Inými slovami, WhatsApp týmto spôsobom chráni nielen svoj produkt, ale aj používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozor, tieto aplikácie patria medzi populárne alternatívy k WhatsAppu a sú zakázané!

Mnohým z nás aplikácia WhatsApp nevyhovuje. Chýbajú nám rôzne funkcie, prostredníctvom ktorých si môžeme prispôsobiť aplikáciu podľa svojho gusta. Ktoré alternatívy patria však medzi najpopulárnejšie? Na tému upozorňuje portál andro4all.com.

WhatsApp Plus

Prvou alternatívnou aplikáciou, ktorá patrí medzi používateľmi medzi najžiadanejšie, je WhatsApp Plus. Ide o aplikáciu, ktorá už nie je v obchode Play dostupnou (hoci niektoré iné kópie s týmto prívlastkom v obchode ešte nájdeme), ale aj napriek tomu je stále masovo vyhľadávanou. Ide o aplikáciu, ktorú zobral do rúk španielsky vývojár Rafalense, ktorý si ju plynúcim časom prispôsoboval o rôzne žiadané funkcie. Služba sa v dôsledku týchto úprav stala natoľko populárnou, že aj dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie alternatívy. Niektoré vlastnosti tejto aplikácie zdedila aplikácia Plus Messenger, ktorú môžete stiahnuť z obchodu Google Play aj dnes.

Plus Messenger
Plus Messenger
Developer: rafalense
Price: Free

YOWhatsApp (YoWA)

YOWhatsApp je ďalšou neoficiálnou verziou WhatsAppu, ktorá upravuje jeho vlastnosti tak, aby používateľom ponúkla ďalšie nástroje. Napríklad rozširuje možnosti ochrany osobných údajov dostupných v aplikácii WhatsApp, dokonca umožňuje skryť, že používateľ je online.

GBWhatsApp

GBWhatsApp je ďalšou aplikáciou, s ktorou sa WhatsApp vysporiadal v rámci obchodu Play. Túto aplikáciu služba dokonca spomína aj na svojich stránkach, ako potenciálne nebezpečnú. Táto aplikácia ponúka veľa možností, ktoré nie sú v pôvodnej aplikácii dostupné. Ide napríklad o súčasné použitie účtu na dvoch zariadeniach, skrytie aktívneho stavu, prispôsobenie písma textu a podobne.

WhatsApp Areo

WhatsApp Areo je rovnako aplikácia tretej strany, ktorá ponúka mnoho extra funkcionalít. Ide napríklad o funkcie ako plánovanie a odosielanie správ, možnosť sťahovania tém za účelom prispôsobenia vzhľadu aplikácie a podobne. Hoci nejde o aplikáciu, ktorú služba WhatsApp exaktne spomína, či v minulosti spomínala, tak spadá do kategórie „neoprávnená verzia WhatsAppu“.

FMWhatsApp

Nakoniec sa neodporúča používať ani populárny FMWhatsApp a to aj napriek tomu, že ponúka mnoho extra funkcií. Aplikácia napríklad umožňuje prispôsobenie témy, zapisovania do stavu až 250 znakov, používať 2 účty súčasne a podobne.

V závere však treba dodať, že vo všeobecnosti WhatsApp zakazuje používanie aplikácií tretích strán. Niektoré z nich sú však „viac sledovanými“ a iné zas menej. Tak či onak, vo väčšine prípadov WhatsApp blokuje účet len na pár dní a keď sa toto správanie opakuje, tak služba môže pristúpiť k trvalému zablokovaniu účtu.

Používate nejaké inú alternatívnu službu, ktorou nahrádzate pôvodnú aplikáciu WhatsAppu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close