Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby WhatsApp do 15. mája, tak stratíte prístup k týmto funkciám!

Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby WhatsApp, tak stratíte prístup k týmto základným funkciám, ktoré defakto znefunkčnia aplikáciu.

WhatsApp neudelenie suhlasu s podmienkami
Zdroj: Vosveteit, WhatsApp logo

Nové podmienky používania služby WhatsApp plnia plátky mnohých médií. Dôvodom je, že nielen mnohí používatelia ich považujú za kontroverzné, ale ozval sa aj nemecký úrad, konkrétne hamburský komisár pre ochranu údajov, Johannes Caspar.

Hoci sa naprieč viacerými médiami objavili správy, že ak nepotvrdíte nové podmienky služby WhatsApp, tak vám bude zmazaný účet, tak pravda je niekde uprostred. Účet vám nebude odstránený, ak nepotvrdíte nové podmienky. Druhým dychom však treba dodať, že služba na vás bude hľadieť ako na neaktívneho používateľa. V praxi to znamená, že k odstráneniu účtu dôjde po 120-dňoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako treba však dodať, že po 15. máji, ak používateľ nepotvrdí nové podmienky používania, tak stratí prístup k viacerým funkciám služby. Inými slovami, služba vám bude fungovať v obmedzenom režime, ktorý defakto „znefunkční“ aplikáciu.

S týmito funkciami v službe WhatsApp sa môžete rozlúčiť

Neodstránenie účtu neznamená, že budete mať dostupné funkcie ako používatelia, ktorí sa rozhodli akceptovať nové podmienky služby. Ak ich nepotvrdíte, tak vám budu riadne okresané.

V prvej fáze vám bude obmedzený prístup k zoznamu chatov v aplikácií. V praxi to znamená, že sa nedostanete k histórii konverzácií a ani nebudete môcť iniciovať žiadnu konverzáciu. Zostane vám však k dispozícii funkcia reagovania na prichádzajúce telefonáty a videohovory. Rovnako budete môcť reagovať aj na správy. Je tam však jeden háčik. Ako sme už vyššie spomínali, tak ku konverzáciám sa už nedostanete. Reagovať na správy budete môcť len prostredníctvom upozornení, ak ich máte povolené.

„Stratíte prístup k zoznamu chatov, ale stále budete môcť odpovedať na prichádzajúce hovory vrátane videohovorov. Ak máte povolené upozornenia…“ píše WhatsApp.

WhatsApp nove podmienky pouzivania sluzby
Zdroj: WhatsApp

Spoločnosť má však pláne o niekoľko týždňov neskôr prestať notifikovať používateľov o hovoroch, či správach. Rovnako už nebudete môcť reagovať na správy, či hovory.

„Po niekoľkých týždňoch obmedzenej funkčnosti už nebudete môcť prijímať prichádzajúce hovory ani upozornenia a WhatsApp vám prestane odosielať správy a hovory.“

Rovnako treba dodať, že ak nepotvrdíte nové podmienky používania, tak stratíte prístup aj k možnosti exportovania konverzácií, či k vytvoreniu zálohy.  V prípade, ak by ste chceli zistiť, či ste už potvrdili nové podmienky používania služby, tak vám dávame do pozornosti tento článok, kde sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre