Aj WhatsApp má v rukáve pár trikov: 6 užitočných funkcií, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli!

Nedávno prišlo do aplikácie množstvo vylepšení a aj funkcie, ktoré vám uľahčia život.

WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp je populárnou četovacou aplikáciou, ktorú teraz vlastní spoločnosť Facebook. V poslednej dobe vývojári pridali do appky množstvo nových funkcií a trikov, o ktorých ste možno nevedeli, píše portál Indianexpress.

Používajte WhatSapp na niekoľkých rôznych zariadeniach

Nedávno vyšla betaverzia funkcie, ktorá vám umožní aplikáciu používať na niekoľkých rôznych zariadeniach. Toto nastavenie nájdete v nastaveniach a možnosti prepojení a keď si k účtu pripojíte až štyri rôzne zariadenia, môžete ich začať používať bez toho, aby ste mali váš hlavný smartfón online.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp prepojenie zariadení_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak ale ostanete neaktívni viac ako 14 dní, všetky zariadenia budú z WhatsAppu odhlásené.

Vytvorte si vlastné nálepky

Aplikácia WhatsApp vám umožňuje vytvorenie vlastných nálepiek, pomocou nedávno pridaného nástroja. Ak si ju chcete vyskúšať, dlho hľadať nemusíte, nájdete ju medzi ostatnými nálepkami. Ide o funkciu, ktorú môžete nájsť momentálne len na webovej verzii aplikácie, avšak v najbližších týždňoch by sa mala dostať aj na ďalšie verzie.

Sťahujte obrázky priamo do PC

Ak ste dostali sériu fotografií, ktoré si chcete uložiť priamo do PC bez toho, aby ste hľadali kábel a pripájali smartfón, WhatsApp má aj takúto funkciu. Na počítači si stačí zapnúť funkciu Web link a otvoriť chat. Keď si kliknete na meno odosielateľa, všimnete si zložku médiá. Tam nájdete všetky fotografie, ktoré chcete a už si ich len označíte a dáte sťahovať.

WhatsApp desktop_sprava fotografii
Zdroj: Vosveteit.sk

Miznúce správy

Podobne ako Snapchat, aj WhatsApp už má možnosť posielať miznúce správy. Ide o novú funkciu, ktorá vymaže správu, keď si ju druhá strana pozrie a odíde z chatu. Funkciu miznúcej správy si môžete zapnúť kliknutím na meno kontaktu. V menu uvidíte možnosť zapnutia miznúcich správ. Takéto správy sa nedajú zdieľať, preposlať, ani označiť, ako obľúbené.

Vedeli ste o týchto skrytých WhatsApp funkciách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak však pošlete miznúcu fotografiu, druhá strana si ju nebude môcť druhýkrát pozrieť. K tomu si ju nebude môcť ani uložiť, preposlať, označiť, alebo zdieľať takúto fotografiu. Urobiť tak môžete potom, ako vyberiete z galérie obrázok, ktorý chcete odoslať a odošlete následne prostredníctvom ikony „1“.

Spravujte upozornenia

Niekedy nechcete, aby vás WhatsApp bombardoval upozorneniami. Našťastie ale môžete túto funkciu vypnúť. V nastaveniach nájdite upozornenia a tam nájdete možnosť vypnúť notifikácie vysokej priority. Zároveň si v týchto nastaveniach viete upozornenia aj úplne vypnúť. Ak ale vypnete upozornenia, potom vás WhatsApp prestane upozorňovať, keď vám príde nejaká správa. Tie budete musieť kontrolovať manuálne.

Vedeli ste o týchto skrytých WhatsApp funkciách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Konfigurácia automatického sťahovania

WhatsApp automaticky sťahuje fotografie, ktoré vám prídu a robí tak aj v prípade, že ste pripojený na mobilných dátach. Ak máte napríklad skupinu, kde sa posiela veľa zbytočných fotografií, viete si funkciu automatického sťahovania vypnúť.

Vedeli ste o týchto skrytých WhatsApp funkciách?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorte si nastavenia, úložisko a dáta a automatické sťahovanie. Tam môžete vypnúť, alebo zapnúť túto funkciu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre