SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Aj lacnejšie smartfóny získajú funkciu, ktorú vidíme len v prémiových modeloch: Priniesť ju má Xiaomi!

Xiaomi by mohlo v blízkej dobe nasadiť lepšie a úspornejšie LTPO AMOLED displeje aj v lacnejších smartfónoch. Dopomôcť k tomu má TCL.

Pokrok v technológiách smartfónov ide výrazne vpred a nemôžeme o tom pochybovať. Dôkazom sú lepšie kamery v smartfónoch, rýchlejšie nabíjanie aj v lacnejších modeloch a po novom sa stretávame aj so smartfónmi v cenovej úrovni okolo 200€, v ktorých nájdeme aj AMOLED displej. V niektorých prípadoch ide dokonca aj o 90Hz panely, ktoré postupne aj v nižšej cenovej úrovni nahrádzajú klasické 60Hz IPS LCD panely. Teraz sa však plánuje niečo, čo by mohlo smartfóny strednej triedy ešte zlepšiť. A kto iný by si takúto revolúciu nenechal újsť ako čínske Xiaomi. O novinke nás informoval portál notebookcheck.net a o čo konkrétne ide sa dozviete nižšie.

LTPO AMOLED displeje uvidíme aj v strednej triede

Trendom dnešných vlajkových lodí sú bezpochyby LTPO AMOLED displeje. Tie dokážu pracovať s obnovovacou frekvenciou tak, že ju menia medzi najvyššou hodnotou, ktorá je spravidla na úrovni 120Hz, no ak nie je táto frekvencia potrebná, dokážu ju zmeniť až na najnižší 1Hz. Táto frekvencia sa môže využívať napríklad pri funkcii Always On displej, kedy vyššia frekvencia je jednoducho nepotrebná. Tento typ displeja dokáže výrazne šetriť batériu, keďže nevyužije plnú frekvenciu po celý čas. Ako sme však spomenuli, ide prevažne o výsadu vlajkových lodí.

Na zmene však zapracuje spoločnosť TCL, ktorá vyrába displeje. V pláne má totiž pripraviť displej, ktorý by bol cenovo dostupný aj pre lacnejšie smartfóny. Zároveň by však šlo o LTPO AMOLED panel, ktorý by sme mohli vidieť v strednej triede smartfónov. Modely s cenou okolo 400€ by tak rovnako mohli získať displej, ktorý je energeticky úsporný a prináša so sebou viacero výhod. A príležitosti sa má chytiť práve čínske Xiaomi, ktoré je priekopníkom v nasadzovaní nových funkcií aj do lacnejších smartfónov.

Smartfon
Zdroj: YouTube (Urban Tecno)

Novinky sa má ujať čínske Xiaomi

Zatiaľ nie je známe, aký model od Xiaomi by lacnejší LTPO AMOLED displej využilo. Predpokladáme však, že by najskôr mohlo ísť o modely s označením Lite z vlajkových radov spoločnosti. Rovnako by sa neskôr mohli objaviť aj v rade Redmi Note, pričom by tento displej získali najskôr Pro modely. Všetko je však zrejme hudbou budúcnosti, nakoľko ani TCL, ani Xiaomi zatiaľ nič nepotvrdili. Pravdepodobnosť že sa tento scenár ale naozaj naplní je naozaj vysoká.

Stredná trieda smartfónov získa v blízkej dobe viacero vylepšení. Nedávno sme vás informovali aj o tom, že zmena čaká aj na kamery. Spoločnosť Sony totiž vyvíja snímač kamery, ktorý by pozdvihol úroveň fotografie aj v strednej triede smartfónov. Bližšie informácie však k tomuto snímaču kamery zatiaľ nemáme, no očakávame, že sa o ňom dozvieme v blízkej dobe. Ani tu by nemuselo chýbať čínske Xiaomi, ktoré by sa mohlo ujať aj tejto novinky.

Aký displej využíva váš smartfón? A využili by ste potenciál LTPO AMOLED displeja? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close