SpravodajstvoTechnológie

AI ukázala svoju predstavu, ako vyzerajú najdesivejšie stvorenia na Zemi! Takéto monštrá by ste nechceli stretnúť!

Viete ako vyzerá najstrašidelnejšia vec na našej planéte? Odpoveď pre vás má umelá inteligencia, ktorá prináša výsledky ako z hororu.

Využitie umelej inteligencie je čoraz častejšie aj v každodennom živote. AI ale nemusí byť vždy iba užitočná, no môže byť použitá na zvedavosť či pobavenie. Do tejto sekcie vieme určite zaradiť aj vykresľovanie obrázkov na základe textového vstupu, ktoré sa v posledných mesiacoch stalo mimoriadne populárnym. Človek je ale tvor zvedavý a preto dostáva umelá inteligencia čoraz častejšie úlohy, pri ktorých sa trochu zapotí. Na informáciu upozornil web the-sun.com.

Horor v reálnom spracovaní?

Od kreslenia milých obrázkov sa používatelia umelej inteligencie na webe Craiyon rýchlo presunuli k bizarným témam, ako posledný človek alebo posledná selfie na našej planéte. V týchto prípadoch išlo skôr o akúsi predpoveď, ktorá zatiaľ nevie byť nijako podložená. Ľudí ale zaujímajú aj veci, ktoré sú okolo nás, no len sme na nich zatiaľ nenatrafili. Naposledy dostala umelá inteligencia úlohu vykresliť bytosti, ktoré ešte neboli objavené. Výsledky boli priam ako z hororu. Podobné výsledky zaznamenala AI aj pri vytvorení najstrašidelnejšej veci na našej Zemi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Umelá inteligencia DALL-E mini je dostupná pre širokú verejnosť a preto niet divu, že sa internetom často šíria rôzne senzácie ohľadom toho, čo táto AI nakreslila. Tak ako je v prípade webu Craiyon zvykom, aj teraz po zadaní textového vstupu vykreslila sériu obrázkov, ktoré majú zobrazovať najstrašidelnejšie veci, na ktoré môžeme potencionálne na našej planéte natrafiť. Samotné desivé výsledky si môžete pozrieť nižšie.

AI strašidlá
Zdroj: Craiyon

Už aj pri porovnaní s neobjavenými bytosťami je vidieť, že umelá inteligencia vie, že ľudia jednoducho nemajú radi veľké množstvo ostrých zubov či špicatých nôh. Tieto prvky sú totiž viditeľné takmer pri každom obrázku spolu s neidentifikovateľnými tvárami, ktoré majú prázdne oči.

Sú takéto bytosti skutočné?

Keďže sme nepreskúmali každý roh našej planéty, tak sa s určitosťou nedajú vylúčiť takéto predpovede zo strany AI. Treba ale dodať, že umelá inteligencia zbiera údaje od ľudí a ich výtvorov. Preto sa tieto strašidelné obrázky podobajú na horory, ktoré mnohí obľubujú pozerať. Tieto výtvory ale treba hlavne brať s nadhľadom a skôr pre pobavenie. To je ale problém niektorých účtov najmä na platforme TikTok, ktoré hlásajú, že ide o vedecky podloženú predpoveď. Preto je na mieste otázka, či je zverejnenie umelej inteligencie v tejto fáze vhodné. Google svoj projekt Imagen (taktiež umelá inteligencia na tvorbu obrázkov z textového vstupu, pozn. red.) aj kvôli týmto dôvodom poskytuje iba v obmedzenom režime.

Čo si o takýchto predpovediach umelej inteligencie myslíte vy? Môže v tom byť trocha pravdy alebo je to iba pre pobavenie? Podeľte sa so svojim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close