HuaweiSpravodajstvo

Administratíva USA na čele s odchádzajúcim prezidentom, si pre Huawei údajne pripravila „rozlúčku“, na akú nezabudne

Posledné dni administratívy Donalda Trumpa prinášajú nečakané zvraty

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei je pod silným tlakom amerických úradov. Posledné mesiaca však priniesli žiadané poľavenie sankcií a nádej pre spoločnosť, že sú na dobrej ceste, aby sa dostali z najhoršieho von. Druhým dychom však treba dodať, že išlo len o čiastočné uvoľnenie napätia. V praxi to malo znamenať, že Huawei sa mohol dostať k niektorým produktom, ku ktorým im bol v nedávnej minulosti obmedzený prístup.

Americký prezident, Donald Trump, posledné dni pred odovzdaním mandátu však mení rétoriku. Len pár dní dozadu sa objavili informácie, že na sankčný zoznam najnovšie americké úrady zaraďujú aj Xiaomi. Tam to však nekončí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

USA malo začať odnímať udelené licencie

Agentúra Reuters priniesla správy, v ktorých píše, že Huawei mal byť informovaný americkou administratívou, že bude odnímať viacero licencií, ktoré boli jednotlivým spoločnostiam v nedávnej minulosti pridelené. Jedna z nich má byť aj licencia pre spoločnosť Intel. Ďalšou ranou pod pás má byť plánované zamietnutie žiadostí o udelenie licencií, ktoré boli nedávno podané.

V e-maile zaslanom agentúre Reuters, Semiconductor Industry Association uvádza, že Ministerstvo vydalo „zámery zamietnuť značný počet žiadostí o licenciu na vývoz do spoločnosti Huawei a zrušenie najmenej jednej predtým vydanej licencie“.

Agentúra ďalej však píše, že podľa ich zdrojov, zrušených bolo až 8-licencií od štyroch spoločností. Hovorí sa tiež, že spolu s Intelom bola odobratá aj licencia japonského výrobcu pamäťových čipov Kioxia Corp.

Za spomenutie určite stojí povedať, že v priebehu novembra obleteli technologický svet správy, že nad Huaweiom sa čiastočne rozťahujú mračná. Dôvodom mali byť nové pravidlá, ktoré mali umožniť udelenie licencií na dodávku služieb a tovarov pre Huawei s výnimkou 5G príslušenstva. V dôsledku toho spoločnosť Huawei začala pracovať aj na novej dočasnej stratégii. V pláne mala napríklad naštartovať nové výrobné linky so 4G smartfónmi, hoci sa v súčasnosti už rozmáha 5G éra.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close