Action Blocks od Google: Pozrite sa, ako môžete automatizovať opakujúce sa činnosti v Androide

Action Blocks by Google umožňuje automatizovať opakujúce sa úlohy

Action Blocks Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Google len niekoľko týždňov dozadu predstavila novú aplikáciu Action Blocks. Ide o inteligentnú aplikáciu, ktorá slúži na automatizáciu opakujúcich sa úloh v systéme Android. Pomocou tejto aplikácie si viete napríklad vytvoriť widgety pre rôzne aktivity, pomocou ktorých ich budete vyvolávať. Napríklad otvorenie nastavení budíka, otvorenie vybraných stránok, zapnutie hudobného prehrávača a podobne.

Action Blocks by Google

Aplikácia vo svojej podstate využíva inteligentného asistenta spoločnosti Google. Po nainštalovaní aplikácie budete mať v ponuke základné funkcie ako sú napríklad vytvorenie rýchleho kontaktu, začatie video hovoru, prehrávanie hudby a podobne. Aplikácia však umožňuje automatizovanie aj ďalších úloh prostredníctvom sekcie „Other Actions“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci tejto sekcie si budete môcť nastaviť napríklad pripomienky, otvárať aplikácie, navigácie a podobne. Napríklad v prípade, ak by ste si chceli automatizovať otvorenie internetovej stránky, tak kliknite na možnosť „Create custom action“. Následne zadajte príkaz „Open www.stranka.sk“ (aktuálne aplikáciu korektne funguje v Angličtine a v ďalších rozšírených medzinárodných jazykoch ako je napríklad Nemčina, Ruština a podobne).  Po tom zadajte možnosť „Test action“ a odsledujte si, či aplikácia spravila to, čo ste očakávali.

Action Block automatizacia uloh_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak aplikácia urobila čo ste očakávali, tak zvoľte možnosť ďalej, po tom si vyberte úvodný obrázok akcie a zvoľte meno. Po tom pripnite akciu na úvodnú obrazovku. 

Samozrejme tých úloh, ktoré chcete automatizovať môžete vytvoriť výrazne viac. Jediným „obmedzením“ je hlasová asistentka spoločnosti Google. Tú však spoločnosť neustále vylepšuje vďaka čomu je stále o niečo chytrejšou. Okrem iného sa objavili v nedávnej minulosti správy, ktoré hovorili o tom, že by mohla v dohľadnej budúcnosti podporovať aj Slovenčinu.

Zároveň musíme dodať, že v prípade vybraných modelov smartfónov je potrebné udeliť aplikácii oprávnenia povolenie na prácu s inými službami vo vašom zariadení. Tie udelíte pomocou cesty > Nastavenia zariadenia >  Aplikácie a upozornenia, potom vyhľadajte aplikáciu Action Blocks a udelte jej potrebné oprávnenia tak, ako môžete vidieť nižšie na obrázku

Action Block od Google_povolenia aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikáciu Action Blocks môžete stiahnuť z Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Aktionskarten
Aktionskarten
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre