8 najlepších Android aplikácií pre Váš smartfón, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste

Android aplikácie robia z našich telefónov chytré zariadenia. Pozrite si týchto 8 z kategórie kvalitnejších, ktoré vyčnievajú nad ostatnými.

Najslepsie Android aplikacie 2019
Zdroj: Youtube (Sam Beckman)

Tak ako každý mesiac, tak aj tento Vám prinášame zoznam aplikácií, ktoré vyčnievajú nad ostatnými, ale nie sú až tak populárnymi. Nižšie si môžete pozrieť 8 aplikácií, ktoré nám v posledných dňoch padli do oka. Pevne veríme, že si medzi nimi niečo vyberiete aj Vy.

8 aplikácií, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou

WiFi AR

WiFi AR je aplikácia, ktorá bezpochyby vyčnieva nad ostatnými. Ponúka možnosť zobrazenia sily WiFi signálu prostredníctvom rozšírenej reality (pozn. redakcie: ako aj iných parametrov, ako je napríklad aj ping/reakčné časy odozvy internetu,…). Aplikáciu vo svojej podstate stačí len zapnúť a pripojiť sa k WiFi. Následne pomocou kamery môžete sledovať silu signálu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WiFi AR - sila signalu
Zdroj: Vosveteit.sk
WiFi AR
WiFi AR
Developer: Wi-Fi Solutions
Price: Free

Microsoft Math Solver

Ďalšia aplikácia, ktoré stojí za vyskúšanie je Microsoft Math Solver. Jedná sa chytrú kalkulačku, ktorá okrem bežných funkcií, ponúka aj možnosť robenia výpočtom pomocou zosnímania príkladu prostredníctvom fotoaparátu. Čerešničkou na torte je, že Vám aplikácia „nevypľuje“ len výsledok, ale aj celý postup, ako sa k nemu dostala.

MicrosofT_kalkulacka_vypocet_pomocou_kamery
Zdroj: Vosveteit.sk
Microsoft Math Solver
Microsoft Math Solver

FlashScore

FlashScore je aplikáciu, ktorá ponúka aktuálne výsledky zo športových podujatí. Okrem toho, ponúka aj možnosti sledovania vašich obľúbených líg, tímov, ako aj  notifikácií (napríklad pri strelení gólu,..), vrátane plánovaných zápasov.

Aplikacie pre Android_online vysledky sportovych zapasov_flashscore.sk
Zdroj: Vosveteit.sk
Flashscore - športové výsledky
Flashscore - športové výsledky
Developer: FlashScore Slovakia
Price: To be announced

Crono – notifikácie zo smartfónu na PC

Crono je jednou z najužitočnejších aplikácií, na ktoré sme v poslednej dobe narazili. Vo svojej podstate ju môžeme charakterizovať ako „most“ medzi smartfónom počítačom. Ponúka totiž možnosť zobrazovania notifikácií zo smartfónu v rozhraní počítača (pozn. internetového prehliadača Google Chrome). Okrem toho umožňuje odosielanie dát do počítača, jeho prezvonenie, odpovedanie na spravy, či funkciu kopírovania.

Crono_notifikacie zo smartfonu v pocitaci
Zdroj: Vosveteit.sk
Crono: A Personal Notification
Crono: A Personal Notification
Developer: CronoApp
Price: Free
Crono
Crono
Developer: crono.app
Price: Free

Firefox ScreenshotGo

Firefox ScreenshotGo je ďalšia aplikácia, ktorá sa vymyká štandardom. Určite Vás napadne, že načo by ste potrebovali ďalšiu aplikáciu, ktorá umožňuje zachytiť obrazovku Vášho zariadenia, keď táto funkcia je vstavanou. Nuž, Firefox rozšíril túto funkcionalitu aj o možnosť vyznačenia textu, s ktorým môžete následne ďalej pracovať. Okrem toho,  môžete v zozname screenshotov jednoducho vyhľadávať obrázky, ktoré potrebuje a to pomocou kľúčových slov.

Firefox screenshot Go_android aplikacia (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Picnic

Jednou z ďalších aplikácií, ktorú si zamilujete, je aplikácia Picnic. Vo svojej podstate sa jedná o fotoaplikáciu, ktorá umožňuje aplikovanie viacerých AI filtrov v procese fotenia, vrátane ich vkladania do existujúcich fotografií. Môžete tak, napríklad zvýrazniť farby na fotografii, upraviť sýtosť farieb,..

Aplikacia picnic
Zdroj: Vosveteit.sk
PICNIC! Fotofilter für Himmel
PICNIC! Fotofilter für Himmel

Tiny Planet

Pri aplikáciách na úpravu fotografií ešte zostaneme. Radi by sme Vám dali do pozornosti ešte aplikáciu Tiny Planet, ktorá umožňuje, doslova, vyblázniť sa s fotografiami. Po otvorení aplikácie sa Vám zobrazí zoznam fotografií, ktoré následne môžete ľubovne otáčať zo strany na stranu, z hora dole, a podobne s tým, že všetko obteká okolo stredového bodu. Pomocou aplikácie môžete tak vytvoriť viacero zaujímavých obrázkov.

Tiny Planet_android aplikacia
Zdroj: Vosveteit.sk
Tiny Planet - Globe Photo Maker
Tiny Planet - Globe Photo Maker

Stupis Screen

Stupis Screen poteší milovníkom minimalistického dizajnu. Jedná sa o aplikáciu, ktorá je schopná generovať pozadia, ktoré sú veľmi minimalistické, ale pocitovo príjemné. Aplikácia ponúka širokú škálu náhodne generovaných obrázkov, kde Vám budem robiť problém, aby ste vygenerovali 2 rovnaké obrázky.

Stupis_Screen_android_aplikacia
Zdroj: Vosveteit.sk
Stupis Screens - Free Wallpape
Stupis Screens - Free Wallpape
Developer: Stupios
Price: Free

Narazili ste v  poslednej dobe aj Vy na nejakú inú zaujímavú fotografiu? Dajte nám ju vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre